×

Akacjowa 38 (411)

(Acacias 38)

telenowela Hiszpania 2015   od 12 lat
Występują:María Blanco, David Venancio Muro, Sandra Marchena, Inma Pérez-Quirós
Reżyseria:Humberto Miró
W skrócie:Felipe przedstawia mecenasowi Revilli opinię grafologa wykazującą, że podpis Ramona został sfałszowany. Umiera Sonsoles, żona komisarza Padilli. Mauro ma wyrzuty sumienia, że nie pomścił jej męża.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1899. Zamożny Justo często bywa agresywny wobec swojej żony Carmen. Pewnej nocy mężczyzna usiłuje zgwałcić będącą w zaawansowanej ciąży partnerkę. Próbująca się bronić kobieta uderza męża twardym narzędziem w głowę. Carmen, przekonana, że go zabiła, postanawia wraz ze swoją matką Teresą uciec z domu. Zabiera ze sobą drogi zegarek Justo, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Kobiety wywożą ciało zmarłego do lasu, gdzie go zakopują. Podczas ucieczki ciężarna kobieta rodzi dziewczynkę, którą nazywa Inocensją. Zagubiona i przerażona Carmen decyduje się zostawić dziecko w przyklasztornym przytułku. Obiecuje sobie, że po nie wróci. Teresa wraz z córką jadą pociągiem do miasta, w którym przebywa jej syn, Pablo. Stan Carmen, która ciągle krwawi, się pogarsza. Jej brat postanawia jak najszybciej sprowadzić lekarza, Germana. Doktor ratuje jej życie. Pablo nalega, aby jego matka i siostra zmieniły tożsamość. Kobiety przybierają imiona Guadalupe i Manuela. Serial opowiada o losach i perypetiach grupy pokojówek, które pracują dla mieszczańskich rodzin.

W tym odcinku

Felipe przedstawia mecenasowi Revilli opinię grafologa. Okazuje się, że podpis Ramona został sfałszowany. Prawnik przynosi jednak inną ekspertyzę, stwierdzającą autentyczność podpisu, i przyprowadza fałszywego świadka - sekretarkę Hiszpańskich Magazynów Zbożowych, która zapewnia, iż widziała, jak Ramon podpisuje z jej firmą kontrakt. Paciencia nie pamięta wieczoru z kastanietami, gulaszem z kasztanów i jotą. Servando organizuje niespodziankę powtórnie, jednak tym razem uczta zostaje uwieczniona przez fotografa. Mimo to kobieta znów udaje amnezję. Umiera Sonsoles, żona komisarza Padilli. Mauro ma wyrzuty sumienia, że nie spełnił złożonej jej obietnicy i nie pomścił jej męża.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także