Agata kontra Agata (1/2)

(Agathe contre Agathe)

FILM KRYMINALNY Francja/Belgia/Szwajcaria 2007   od 12 lat
Występują:Cécile Bois, François Vincentelli, Constance Dollé, Béatrice Agenin
Reżyseria:Thierry Binisti
W skrócie:Ginie Agata Bird, autorka 'Tajnych stowarzyszeń, mitów i prawd'. Trop prowadzi do Agaty Verdier, która napisała identyczną pracę z historii.
Studentka, kończąca dysertację na temat średniowiecznego tajnego bractwa, dowiaduje się, że z Sekwany wyłowiono zwłoki jej sobowtóra.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z rzeki funkcjonariusze wyławiają ciało Agaty Bird, historyk, autorki pracy doktorskiej "Tajne stowarzyszenia, mity i prawdy". Para detektywów, Yann (François Vincentelli) i Emma (Constance Dollé), rozpoczyna śledztwo. Trop prowadzi ich do Agaty Verdier (Cécile Bois), również historyk, która niebawem ma uzyskać stopień doktora dzięki pracy pod tym samym tytułem. Przerażona Agata dowiaduje się, że podobieństw ze zmarłą było więcej. Ponadto Bird wspominała o niej w swoim dzienniku jako o kobiecie, która ostatnimi czasy ją śledziła. Bliscy Agaty, ojczym Pierre (François-Régis Marchasson), matka, siostra i narzeczony Antoine (Thomas Jouannet) starają się ją wesprzeć w tych trudnych chwilach. Szef Yanna i Emmy, komisarz Monnier (Féodor Atkine), radzi się skupić na poszukiwaniach zbiegłego seryjnego mordercy Simona Lavalina. Uważa bowiem, że to on zabił pannę Bird. Prywatne śledztwo rozpoczyna także sama podejrzana. W międzyczasie Agata otrzymuje listy z pogróżkami, w których ktoś grozi jej śmiercią, jeśli w przeciągu 61 dni nie zrozumie tego co się wydarzyło.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)