Afryka Express (9/12)
Występują: | Ewa Gawryluk, Edyta Zając, Michał Mikołajczak, Nikodem Rozbicki |
---|---|
W skrócie: | Uczestnicy wyścigu pokonają trasę wiodącą przez Kenię i Tanzanię. Mierzą się z nieprzewidywalną przyrodą, brakiem dróg, presją czasu oraz własnymi emocjami. Poznają różne oblicza Afryki. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
sobota, 1 listopada za 13 dni |
19:45 | TVN |
Opis
Po raz pierwszy wyścig poprowadzi uczestników przez Afrykę. Pokonają oni trasę przez Kenię i Tanzanię - od stóp Kilimandżaro, przez zatłoczone ulice Arushy, po piaszczyste wydmy nad Oceanem Indyjskim oraz historyczną Mombasę, kończąc rywalizację w Nairobi. Osiem par: Ewa Gawryluk-Domaniecka z mężem Piotrem Domanieckim, Edyta Zając z partnerem Michałem Mikołajczakiem, Nikodem Rozbicki z przyjacielem Pawłem Kurkowskim, Wiktoria Gąsiewska z bratem Mateuszem Gąsiewskim, Tomasz Iwan z partnerką Karoliną Woźniak, Katarzyna Niezgoda z mężem Pawłem Markiewiczem, Izu Ugonoh z żoną Antoniną Ugonoh oraz Monika Hoffman-Piszora z siostrą Igą Hoffman, staje przed wyzwaniami surowej, nieprzewidywalnej przyrody - brakiem dróg, utrudnionym dostępem do wody i komunikacji, presją czasu oraz własnymi emocjami. Program poprowadzi Iza Krzan. Każdego dnia uczestnicy muszą wykazać się wytrwałością, współpracą i odpornością, poznając zupełnie różne oblicza Afryki. To test granic i nauka przyjaźni.
Uczestnicy przenoszą się z ziem Tsavo ku majestatycznym Wielkim Rowom Afrykańskim, gdzie wyprawa zyskuje nową dynamikę. Para, która opuściła wyścig, otrzymuje szansę powrotu, lecz musi pozostać w ukryciu, podróżując bez bagażu i wsparcia. W razie dekonspiracji czeka ich eliminacja. Pozostali mierzą się z zadaniem oszacowania długości najdłuższego rowu kontynentalnego, walcząc o przewagę w dalszej trasie do Naivashy, centrum kenijskiego przemysłu kwiatowego. Tam pary przygotowują symboliczne bukiety na zamówienie, sprawdzając swoje florystyczne talenty. Walka o amulet to dynamiczna gra Kati, przypominająca zbijaka. W Nairobi zawodnicy zanurzają się w świat kolorowych minibusów matatu. Muszą znaleźć swojego kierowcę, nauczyć się tańca i zaangażować pasażerów do wspólnej zabawy. Finał przynosi ujawnienie tajemnicy powrotu wyeliminowanej pary.
Występują (pokaż wszystkich)
Zobacz także
- Afryka Express (7/12) - reality show - dziś, 19 października 14:00 i 1 późniejsza emisja
- Afryka Express (8/12) - reality show - sobota, 25 października 19:45 i 2 późniejsze emisje