997 - Fajbusiewicz na tropie (13)

997 - Fajbusiewicz na tropie (13)

magazyn kryminalny Polska 2014   od 16 lat
W skrócie:Pierwsza z prezentowanych spraw dotyczy śmierci 74-letniej Zofii Piątkowskiej. Jej porąbane ciało znaleziono w Krakowie. Druga sprawa dotyczy zabójstwa Edyty, wychowanki domu dziecka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 2 października
za 10 dni
5:05 Polsat Play (z napisami)

Opis

Dziennikarz śledczy Michał Fajbusiewicz prezentuje niewyjaśnione dotąd zbrodnie. Sprawy, którymi się zajmuje, zostały najczęściej umorzone przez prokuraturę, a policja nie ma szans na wykrycie sprawców. Ich publikacja w telewizji jest jedną z niewielu szans na dotarcie do osób, które mogą pomóc w rozwiązaniu tych zagadek kryminalnych.

Michał Fajbusiewicz prezentuje dwie makabryczne zbrodnie. Pierwsza ze spraw dotyczy śmierci 74-letniej Zofii Piątkowskiej, która od lat cierpiała na zaniki pamięci. Co jakiś czas staruszka wyruszała w podróż po Polsce, by odwiedzić dawną nieżyjącą siostrę. Po jakimś czasie policjanci przywozili ją bezpiecznie do domu. W 2008 roku kobieta zaginęła. Jej porąbane ciało znaleziono kilka miesięcy później w Krakowie. Nie ustalono tożsamości mordercy. Druga sprawa dotyczy zabójstwa Edyty, wychowanki domu dziecka. Dziewczyna poznała Sławomira Pawlika i zamieszkała z nim. Mężczyzna miesiącami się nad nią znęcał. W 1992 roku zniknęła bez śladu. Po kilku miesiącach w Poznaniu znaleziono jej zwłoki przetrzymywane w lodówce. Pawlik jest poszukiwany do dziś.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także