997 - Fajbusiewicz na tropie (1)

997 - Fajbusiewicz na tropie (1)

magazyn kryminalny Polska 2013   od 16 lat
W skrócie:Bohaterem odcinka jest Jan Kornas z Gogolina. Mężczyzna zamordował swoją żonę. Poszukiwany listem gończym przestępca prawdopodobnie obecnie ukrywa się na terenie Niemiec.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy programu przedstawią sylwetki najbardziej niebezpiecznych przestępców w Polsce, rekonstrukcje brutalnych morderstw oraz okrutnych zbrodni. Prowadzący dociera do miejsca zbrodni, przeprowadza wywiady ze świadkami zdarzeń, policjantami, którzy prowadzą dochodzenie, oraz bliskimi ofiar. Przy pomocy kryminologów autorzy prezentują inscenizację wydarzeń. Dzięki programom Michała Fajbusiewicza dotąd udało się namierzyć i zatrzymać ponad trzystu przestępców.

Twórcy prezentują sylwetkę Jana Kornasa (l. 49) z Gogolina jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Polsce. Mężczyzna, fanatyk biegów, zamordował swoją starszą żonę. Autorzy zaprezentują m.in. inscenizację tego tragicznego wydarzenia. Od 1996 roku morderca jest poszukiwany listem gończym. Prawdopodobnie obecnie ukrywa się na terenie Niemiec, gdzie często wyjeżdżał do pracy. W drugiej części programu widzowie poznają kulisy zbrodni z lipca 2009 roku, która miała miejsce w Krośnie. Mężczyzna napadł na dom właściciela kantoru, sterroryzował jego żonę i czekał na swoją ofiarę, następnie zamordował właściciela. Żona ofiary była sam na sam z zabójcą męża przez godzinę, dzięki niej został stworzony dokładny portret pamięciowy mordercy. Przestępca jak dotąd nie został schwytany, za wskazanie jego miejsca pobytu została wyznaczona nagroda w wysokości stu tysięcy złotych.

Twórcy (pokaż wszystkich)