36,6°C (1)

36,6°C (1)

program medyczny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Ewa Drzyzga i dr Krzysztof Łabuzek poruszają temat zawałów serca u kobiet. Postawienie diagnozy utrudnia zróżnicowanie objawów u poszczególnych płci. W dodatku kobiety częściej lekceważą symptomy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon programu prezentującego sprawdzone, skuteczne i pewne metody walki z chorobami. Zespół ekspertów oraz konsultantów zapozna widzów z najnowszymi technologiami medycznymi, zdradzi też, jak do nich dotrzeć. Twórcy programu chcą pokazać, że można zadbać o zdrowie łatwo, skutecznie, sposobami, które aprobują specjaliści. Zapewni je nie tylko właściwy styl życia, ale też diagnostyka, która zapobiega chorobom we wczesnym stadium. Każdy odcinek opowiada inną historię pacjenta, przedstawia sylwetki zdolnych lekarzy, prezentuje najlepsze placówki, metody, rozwiązania czy ciekawe porady.

Ewa Drzyzga i dr Krzysztof Łabuzek poruszają temat zawałów serca u kobiet. Przez lata mówiło się, że dotyczy to głównie mężczyzn, niestety kobiety również znajdują się w grupie ryzyka. Postawienie diagnozy utrudnia zróżnicowanie objawów u poszczególnych płci. W dodatku kobiety częściej lekceważą symptomy, a przecież czas na ratunek jest ograniczony. Kolonoskopia wzbudza strach u wielu pacjentów. Jednym z nich był 54-letni Krzysztof, który odwlekał wizytę u lekarza. Wreszcie postanowił się zbadać; w gabinecie towarzyszyła mu kamera. Kolejnym gościem programu jest doktor Robert Śmigielski, z którym prowadząca rozmawia o chodzeniu w butach na wysokich obcasach i w klapkach. W nowym sezonie wprowadzono cykl Mecenas Zdrowia, poświęcony profilaktyce nowotworowej. Widzowie dowiedzą się, jak powinno przebiegać prawidłowo wykonane USG, mammografia oraz samodzielne badanie piersi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także