1939-1945. Świat się wali (3)
(The Sound and the Fury)
| W skrócie: | Pod Stalingradem niemiecka 6. armia zostaje pokonana przez wojska sowieckie. Jest to pierwsza znacząca klęska III Rzeszy. W innej części świata Japonia traci przewagę na Oceanie Spokojnym. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| środa, 8 kwietnia jutro |
21:00 | Fokus TV |
Opis
Serial przedstawia kluczowe wydarzenia II wojny światowej, które na dziesięciolecia ukształtowały politykę i gospodarkę wielu państw. Dzięki odrestaurowanym i pokolorowanym archiwaliom widz trafia w sam środek globalnego konfliktu - od Europy i Afryki po Azję i Pacyfik. Twórcy łączą szeroką perspektywę historyczną z osobistymi historiami ludzi uwikłanych w wojnę. Pierwszy odcinek pokazuje jej wybuch: od napaści na Polskę, przez szybkie sukcesy Wehrmachtu, po samotną walkę Wielkiej Brytanii i ekspansję Japonii w Azji.
W tym odcinku
Pod Stalingradem niemiecka 6. armia zostaje pokonana przez wojska sowieckie. Jest to pierwsza znacząca klęska III Rzeszy, która przyczyniła się do początku jej upadku. W innej części świata Japonia traci przewagę na Oceanie Spokojnym po przegranej bitwie z amerykańskimi okrętami na Guadalcanal.
Zobacz także
- 1939-1945. Świat się wali (2) - serial dokumentalny - dziś, 7 kwietnia 21:00
- 1939-1945. Świat się wali (4) - serial dokumentalny - poniedziałek, 13 kwietnia 21:00
