1920. Wojna i miłość: Zniewolenie (10/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 10/13: Zniewolenie

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Oddział Tkaczenki wdziera się do Dąbrówki. Plądruje zabudowania i dworek. Teresa i jej córka zostają zgwałcone. Zjawia się Aleksander. Zabiera nieprzytomną Zosię do pobliskiego hotelu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Oddział Tkaczenki wdziera się do majątku Dąbrówka. Żołnierze plądrują zabudowania i dworek. Teresa i jej córka zostają brutalnie zgwałcone. Po jakimś czasie na miejscu zjawia się Aleksander. Zabiera on nieprzytomną Zosię do pobliskiego hotelu, w którym mieszka i urzęduje. Szymański odczytuje przechwyconą depeszę bolszewików, która sugeruje Polakom, gdzie mają uderzyć. Piłsudski przystępuje do opracowania planu kontrnatarcia. Tkaczenko odnajduje w mieszkaniu Lwa Sribielnikowa ukrywającego się tam polskiego jeńca. Przy okazji orientuje się, że naczelnik stacji jest ojcem Aleksandra. Lew trafia do siedziby miejscowej Czeki. Syn próbuje go uwolnić, ale sam musi uciekać. Sytuację wykorzystuje Szczepan, który napada na Zosię.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)