1920. Wojna i miłość: W okopach (7/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 7/13: W okopach

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Józef łudzi się, że podejrzenia wobec Jadzi są bezpodstawne. Kontrwywiad nie ma jednak wątpliwości. Władek wyrusza na front. Niestety, wpada w ręce oddziału Aleksandra i Tkaczenki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Józef łudzi się, że podejrzenia wobec Jadzi okażą się bezpodstawne. Kontrwywiad ma jednak coraz mniej wątpliwości. Wkrótce fałszywe dane trafiają w ręce Jadwigi. Ta przekazuje dokumenty Sabinie. Tymczasem Władek, żegnany przez Zosię i Teofila, wyrusza na front. Niestety, wpada w pułapkę oddziału Aleksandra i Tkaczenki. W trakcie brutalnych przesłuchań podaje rzeczywiste dane o przemieszczaniu polskich wojsk. Tkaczenko jest przekonany, że jeniec kłamie, gdyż sowiecki wywiad dostarczył mu inne informacje, te spreparowane przez polski kontrwywiad. Rosjanie pewni swojej przewagi, atakują. Po aresztowaniu Jadwiga przyznaje się do współpracy z sowieckim wywiadem. Twierdzi, że robiła to, by ocalić życie swoich rodziców.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)