1920. Wojna i miłość: Szwadron (11/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 11/13: Szwadron

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Aleksander zostaje przyjęty przez bolszewików jako zbiegły z polskiej niewoli. Oddział Władka znajduje nieprzytomną Zosię. Polski kontrwywiad wykorzystuje Jadwigę w grze z sowiecką agenturą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Aleksander zostaje przyjęty do oddziału bolszewickiej piechoty jako szeregowiec zbiegły z polskiej niewoli. Oddział Władka podczas przeprawy przez płytką rzekę znajduje na łasze nieprzytomną Zosię. Ułani biorą ją ze sobą. Traumatyczne przeżycia powodują, że dziewczyna często histeryzuje lub popada w odrętwienie. Władysław wie, że nie może jej pomóc, ale bardzo się o nią troszczy. Oddział piechoty z Aleksandrem atakuje kompanię karną. Polacy po krótkiej walce, poddają się, a bolszewicy odnajdują oficerów. Aleksander rozpoznaje wśród nich Bronka. Polski kontrwywiad jeszcze raz wykorzystuje Jadwigę w grze z sowiecką agenturą. Wkrótce jednak Sabina zostaje aresztowana, a Jadwiga zwolniona z pracy. Józef wyjeżdża ze sztabem Piłsudskiego. Niebawem spotyka Władka ze szwadronem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)