1920. Wojna i miłość: Przełom (12/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 12/13: Przełom

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Bolszewicy zdobywają Radzymin. Mietek z ochotnikami przygotowuje się we wsi Osowo do ataku na pozycje wroga. Walka w gęstej mgle okazuje się zwycięska, ale okupiona dużymi stratami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Bolszewicy zdobywają Radzymin. Mietek wraz z ochotnikami przygotowuje się we wsi Osowo do ataku na pozycje wroga. Walka w gęstej mgle okazuje się zwycięska, ale okupiona dużymi stratami. W punkcie koncentracji Zosia ćwiczy strzelanie i walkę wręcz. Zostaje pełnoprawnym żołnierzem szwadronu. Szala zwycięstwa przechyla się na polską stronę. Radzymin zostaje odebrany z rąk bolszewików. Aleksandrowi udaje się zbiec. Bronek dzięki pomocy oficera z carskich czasów organizuje ucieczkę z obozu jenieckiego. Józef przystępuje do szwadronu Władka. W zdobytym miasteczku spotykają Bronka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)