1920. Wojna i miłość: Odwrót (8/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 8/13: Odwrót

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Józef zostawia Tomka u zaprzyjaźnionej rodziny i wyrusza na front. Bronek trafia do kompanii karnej. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przeprawy. Teofil wstępuje do oddziału ochotniczego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Józef postanawia zostawić swojego pasierba Tomka u zaprzyjaźnionej rodziny, a sam wyrusza na front. Bronek trafia do kompanii karnej. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przeprawy polskich wojsk wycofujących się na zachód. Wpada na pomysł wrzucenia kozłów z drutami kolczastymi do rzeki. Sam most zostaje zaś podpalony. Niestety, oddział Władka spóźnia się z przeprawą. Dowódca decyduje o sforsowaniu rzeki, ale salwa karabinowa kompanii Bronka ostrzega go przed wejściem do wody. Jarociński postanawia przejść przez płonący most. Tymczasem Teofil, wbrew woli matki, wstępuje do ochotniczego oddziału jazdy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)