1920. Wojna i miłość: Do broni (9/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 9/13: Do broni

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Kompania karna Bronka znajduje się na tyłach wojsk bolszewickich. Żołnierze chcą przebić się do polskich stanowisk. Rozbity oddział Władka obserwuje z ukrycia mordowanie polskich oficerów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Kompania karna Bronka znajduje się na tyłach wojsk bolszewickich. Mimo iż nie ma jasno wytyczonej linii frontu, żołnierze próbują przebijać się do polskich stanowisk. Rozbity oddział Władka obserwuje z ukrycia, jak polscy oficerowie są mordowani. Niestety, nikt nie może nic zrobić. Józef bez wiedzy kontrwywiadu zmienia treść meldunku Jadwigi, który potem zanosi do Sabiny. Narzeczona Miecia, Pola, decyduje się zgłosić na front, jako sanitariuszka. Z kolei Miecio musi uciekać przed grożącą mu karą za udział w przekręcie. Zgłasza się na ochotnika do wojska. Zdziesiątkowany oddział Władka spotyka podczas odwrotu polskich kawalerzystów, a wśród nich Teofila. Jarociński dołącza do szwadronu jazdy. Wraz z Olszyńskim wstępuje do Dąbrówki, by pożegnać się z Teresą i Zosią.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także