1920. Wojna i miłość: Braterstwo (5/13)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 5/13: Braterstwo

6.8/10
serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Władek zatrzymuje się na kilka dni w majątku Olszyńskich. Chce zbliżyć się do Zosi. O fałszowaniu mąki dowiaduje się dowódca Bronka, major Mikulicz. Młody oficer zostaje aresztowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Władek wracając ze ślubu Józka zatrzymuje się na kilka dni w majątku Olszyńskich. Wykorzystuje ten czas, by zbliżyć się do Zosi. Cyniczna i wyrachowana dziewczyna wciąż jednak trzyma go na dystans i bawi się jego uczuciem. Chłopak próbuje zatem jej własnej broni i ku jego zaskoczeniu, Zosia zmienia swoje postępowanie. Jadwiga, która jest sowiecką agentką, przekazuje Sabinie meldunki. Józef niczego się nie domyśla. O procederze fałszowania mąki dowiaduje się dowódca Bronka, major Mikulicz. Młody oficer zostaje aresztowany. Lulu jest zrozpaczona. Ponieważ Mietek nie przyznaje się do udziału w tej sprawie, Władek i Józef interweniują u Mikulicza. Major broni Jabłońskiego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także