1920. Wojna i miłość: Biały fortepian (13-ost.)

1920. Wojna i miłość

sezon 1 odc. 13-ost.: Biały fortepian

serial historyczny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Chapko
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Szwadron, do którego należą Władek, Bronek, Józek, Teofil i Zosia wkracza do Dąbrówki. Aleksander w siedzibie Czeka znajduje zwłoki ojca. Zosia rzuca się na niego i Aleksander ginie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi opisujący jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - wojnę z bolszewikami w 1920 roku. Na tle wielkich dziejowych wydarzeń toczą się losy trzech młodych oficerów: pochodzącego z Wilna Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski), Władka Jarocińskiego (Wojciech Zieliński) z Wielkopolski i lwowianina Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Trzej przyjaciele w tak dramatycznych czasach wystawieni są na próbę honoru, odwagi i patriotyzmu.

W tym odcinku

Szwadron, do którego należą Władek, Bronek, Józek, Teofil i Zosia wkracza do Dąbrówki. Młodzi są przerażeni tym, jakiego spustoszenia dokonały w majątku wojska sowieckie. Olszyńskim udaje się odnaleźć matkę, która jest w bardzo złym stanie. Następnie szwadron rusza w kierunku pobliskiego miasteczka, z którego w panice ewakuują się bolszewicy. Aleksander w opuszczonej siedzibie Czeka znajduje zwłoki swego ojca. Kiedy sam próbuje uciekać, dopadają go Zosia i Bronek. Dziewczyna rzuca się na niego z szablą. Aleksander ginie. Dowódcy szwadronu od jednego z jeńców dowiadują się o pozycji oddziału Tkaczenki. Podczas ataku na pozycje wroga Bronek zostaje ranny, a Józef ginie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)