120 uderzeń serca

120 uderzeń serca

6.9/10 7.5/10

(120 Battements par Minute)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 2017   od 16 lat
Występują:Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adéle Haenel, Antoine Reinartz
Reżyseria:Robin Campillo
W skrócie:Wczesne lata 90. XX wieku. AIDS sieje zamęt nieustannie od dziesięciu lat. W Paryżu działa jeden z filii organizacji Act Up, która zrzesza osoby zarażone wirusem HIV i walczy o ich prawa.
Sześć Cezarów (film roku!), nagrody w Cannes i na innych festiwalach. Opowieść o organizacji chorych na AIDS, która na początku lat 90. XX podejmuje akcję mającą zmusić rząd do działania.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wczesne lata 90. XX wieku. AIDS sieje zamęt nieustannie od niemalże dziesięciu lat. W Paryżu działa jeden z filii organizacji Act Up, która zrzesza osoby zarażone wirusem HIV i walczy o ich prawa. Wytacza działa przeciwko władzom, obojętnym na losy chorych, oraz przeciwko firmom farmaceutycznym, które zatajają wyniki testów najnowszego leku. W organizacji działa między innymi Sophie (Adele Haenel), młoda twardo stąpająca po ziemi kobieta, i nowy członek grupy - Nathan. Między zdrowym mężczyzną a zarażonym Seanem (Nahuel Perez Biscayart) niespodziewanie rodzi się uczucie. Film został uhonorowany licznymi nagrodami, m.in. sześcioma Cezarami, wzbudził zainteresowanie także na MFF w Cannes, gdzie zdobył m.in. Grand Prix Festiwalu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)