Plebania

Plebania

SERIAL OBYCZAJOWY Polska 2000-   od 12 lat

Telenowela porusza problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców pewnej gminy, dla których plebania jest wyjątkowym miejscem.

Oglądaj w telewizji

Stacja Data i czas Odcinek
Stopklatka Poniedziałek 3.10
8:10
Plebania (493)

Krystyna prosi Tośka o pomoc w przeprowadzce. Jurek postanawia wyjechać do Niemiec. Artur niepokoi się brakiem funduszy na opłatę obrazów. Nieoczekiwanie otrzymuje darowiznę dla kościoła.

Stopklatka Poniedziałek 3.10
8:40
Plebania (494)

Krystyna zabiera od Zenka rzeczy swoje i Kasi. Wala i Jura szukają pracy. Zajęcia szuka również Zenek. Antoni i wójt proponują, by na Wygodzie urządził świetlicę dla dzieci.

Stopklatka Wtorek 4.10
8:10
Plebania (495)

Zbyszek obawia się, że nie poradzi sobie z prowadzeniem świetlicy. Prosi o pomoc Krystynę. Wala chce sprzedać przywiezioną ikonę. Grzybowa podziwia księdza Artura za zdobycie funduszy.

Stopklatka Wtorek 4.10
8:40
Plebania (496)

Na plebanii niepokoją się, że Wala pracuje u Tracza. Ma właśnie przygotować kolację dla bogatych rosyjskich gości Tracza. Od tego zależy, czy utrzyma posadę. Potrawy bardzo smakują gościom.

Stopklatka Środa 5.10
8:10
Plebania (497)

Wala zatrudnia się u Tracza jako gospodyni. Janusz nadal ją ignoruje. Anastazja postanawia wypróbować uczciwość Rosjanki. Proboszcz i wikary rozmawiają o celowości chodzenia po kolędzie.

Stopklatka Środa 5.10
8:40
Plebania (498)

Wala wypomina Jurze słabe starania o pracę. On chce wrócić do Rosji, ale przed przyjazdem do Polski sprzedali cały majątek. Krystyna i Kasia wprowadzają się do mieszkania nad gospodą.

Stopklatka Czwartek 6.10
8:10
Plebania (499)

Karolina przynosi Józefinie prezenty z okazji Dnia Babci. Następnie jedzie do domu opieki w Starej Wiośnie odwiedzić staruszki. Krystyna przedstawia Jurze plan rozbudowy strychu.

Stopklatka Czwartek 6.10
8:40
Plebania (500)

Zbyszek i Halina jadą na spotkanie z dyrektorem domu kultury. Chcą uzyskać wskazówki dotyczące świetlicy dla dzieci. Osa pyta Artura, jak pogodzić lojalność wobec szefa z sumieniem.

Stopklatka Poniedziałek 10.10
8:10
Plebania (501)

Józefina ćwiczy kroki nawet podczas sprzątania. Halina i Zbyszek wprowadzają się do domu na Wygodzie, gdzie mają otworzyć świetlicę i bibliotekę. Iza żąda od Walencika rozwodu z Krystyną.

Stopklatka Poniedziałek 10.10
8:40
Plebania (502)

Proboszcz mówi siostrze o planach rozwodowych Zenka. Krystyna, która obwinia się o rozpad małżeństwa, jest zmartwiona. Ksiądz namawia ją do ratowania związku. Brzeziny ma odwiedzić biskup.

Stopklatka Wtorek 11.10
8:10
Plebania (503)

Na plebani wszyscy oczekują biskupa. Proboszcz sądzi, że pomysłodawcą oddzielenia się kościoła w Brzezinach od parafii jest wikary. Artur zaprzecza. Jurek wraca z pierścionkiem dla Irki.

Stopklatka Wtorek 11.10
8:40
Plebania (504)

Anastazja proponuje Marcelinie przeniesienie jej domu. Rozmowę przerywa pojawienie się Mata i Kena, zamierzających rozkuć fundamenty, dla ukrytych skarbów. Elżbieta rozmawia z proboszczem.

Stopklatka Środa 12.10
8:10
Plebania (505)

Marcelina opowiada proboszczowi o interwencji Tracza. Ksiądz Mundek chce zorganizować spotkanie biskupów. Romuś spotyka się z Osą. Uważa, że powinni nadal pomagać rodzinie Elżbiety.

Stopklatka Środa 12.10
8:40
Plebania (506)

Jurek mówi Gosi i Tośkowi, że zamierza się oświadczyć ukochanej. Jurek spóźnia się na spotkanie z Irką. Horyniuk doradza proboszczowi napisanie listu do biskupa i odwołanie księdza Artura.

Stopklatka Czwartek 13.10
8:10
Plebania (507)

Ksiądz Artur ma wyrzuty sumienia, że źle potraktował Martę. Odwiedza ją w domu. Anastazja żąda od Janusza podpisania pozwu rozwodowego. Osa zdradza, że Anżelika mieszka w Lublinie.

Stopklatka Czwartek 13.10
8:40
Plebania (508)

Ksiądz Artur postanawia spotkać się z kierownikiem sklepu i wystąpić w obronie molestowanych kobiet. Irka ma anginę. Waldek obawia się, że Wiola poślubi ojca i pozbawi go spadku.

Pokaż wszystkie emisje

Ostatnie odcinki

Streszczenia wszystkich odcinków

Występują (pokaż wszystkich)