
TVP Kultura 2 Program TV na dziś
- 2:30Dom pod Dwoma Orłami (10-ost.)
serial obyczajowy
Lato 1997 roku. Studentka architektury Marianna wraca ze stypendium w USA do rodzinnego domu we Wrocławiu, gdzie czekają na nią babcia Zofia i mama Helena. Przywozi ze sobą narzeczonego Paula, który ma polskie korzenie i zamierza odwiedzić dawne Kresy, skąd pochodzi jego rodzina. Tymczasem w nocy powódź zalewa Dom pod Dwoma Orłami. Babcia Zofia dostaje udaru i trafia do szpitala. Kiedy woda opada, Marianna w zniszczonej piwnicy odnajduje skrytkę. Wydobywa z niej stare niemieckie dokumenty, zdjęcia, plany oraz pamiętnik Lisy Weber i jej brata Karla z czasów drugiej wojny światowej. Niebawem babcia wychodzi ze szpitala. Zaczyna opowiadać wnuczce dramatyczne dzieje swojego życia.
3:15
Rawa Blues Silesian Sound: Dżemkoncert
Przypomnienie koncertu, w trakcie którego wystąpili: Marek McCarron Motyka, Grzegorz Kapołka Trio oraz zespół Krzak Legacy.
4:10
Hala odlotówtalk-show
Nowa odsłona programu Katarzyny Janowskiej, poświęconego tematyce społeczno-kulturalnej i psychologicznej. Prowadząca rozmawia z gośćmi o nowych obyczajach i zachowaniach w przestrzeni publicznej.
4:55
4:30
- 6:05Muzyczne poranki: Teledysk
magazyn muzyczny
Twórcy programu prezentują utwory muzyczne w różnych interpretacjach. W repertuarze znajdą się zarówno dzieła klasyczne z minionych wieków, jak i kompozycje współczesne.
6:35
Informacje kulturalnePrzegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
6:55
Portrety: Maria Kijakprogram kulturalny
Rozmowy z artystami reprezentującymi świat tańca i muzyki. Bohaterami odcinków będą m.in. Jerzy Artysz i Przemysław Śliwa. Głównym motywem cyklu etiud są wspomnienia z czasów aktywności artystycznej.
7:05
Tamte lata, tamte dni: Andrzej Grabowskimagazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z cenionymi artystami o ich dzieciństwie i wydarzeniach, które wpłynęły na ich życie i twórczość. Spotyka się z nimi w miejscach mających znaczenie sentymentalne.
7:35
Podróże z historią: Gorączka srebra (14)serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
8:00
Księga przestrzeni: Piętra korporacji (3)magazyn kulturalny
Twórcy cyklu poddają analizie budynki biurowe. Stawiają pytanie, czy biurowiec może stać się ikoną miasta. Przyglądają schematom tego typu budynków. Wyjaśniają, do czego służy atrium.
8:25
Wstęp wolny!magazyn aktualności kulturalnych
Magazyn informacyjno-reportażowy relacjonujący najważniejsze wydarzenia kulturalne. Prowadzi Monika Richardson.
8:45
- 10:50Muzyka w sieci (17)
program muzyczny
Program prezentujący twórców muzycznych oraz ich utwory w internecie.
11:05
Pan na Żuławach: Powrót gospodarza (9/11)serial obyczajowy
Bohaterami serialu są reemigranci z Francji, którzy wspólnie z przybyszami z Polski centralnej podjęli się zagospodarowywania Żuław.
12:05
Arrasów dzieje osobliwe: Malowane sztuką tkacką (2)serial dokumentalny
W 2021 roku przypadają trzy ważne rocznice związane z burzliwą historią wawelskiej kolekcji arrasów. W 1571 roku na mocy testamentu Zygmunta Augusta unikalny zbiór został przekazany narodowi.
- 12:35Arthur Miller, człowiek swojego stulecia
film dokumentalny, Niemcy 2015
Opowieść o Arthurze Millerze, który w ciągu siedmiu dekad stworzył jedne z najbardziej pamiętnych sztuk teatralnych światowej literatury, a poślubiając Marilyn Monroe, stał się ikoną Ameryki.
13:35
Mąż pod łóżkiemfilm obyczajowy, Polska 1967
Iwan Andreicz, śledząc żonę, przez pomyłkę trafia do mieszkania Lizy. Nagle powraca jej mąż i Iwan zmuszony jest ukryć się pod łóżkiem.
14:00
Jak to się mówi, czyli Kasia u Bralczykamagazyn kulturalny
Prowadząca w rozmowie z wybitnym językoznawcą poruszy tematy związane z mową codzienną, idiomami czy debatą publiczną. W programie znajdą się zarówno elementy edukacyjne, jak i rozrywkowe.
- 14:3020 x 20 lat TVP Kultura: Aleksandra Kurzak
cykl felietonów
Program poświęcony laureatom Nagrody Gwarancje Kultury stworzony, by celebrować dwudziestolecie stacji. Twórcy przypominają znaczące postaci polskiej kultury nagrodzone w różnych dziedzinach.
14:50
- 16:20Świętokrzyskie krajobrazy: W cieniu Sandomierza
cykl reportaży
Filmowa podróż przez pejzaże województwa świętokrzyskiego.
- 16:40Niedziela z...twórczością Zbigniewa Wodeckiego: Szlakiem Kolberga: Zbigniew Wodecki
cykl reportaży
W tym odcinku Zbigniew Wodecki odwiedził okolice Leżajska na Rzeszowszczyźnie, aby spotkać się z Albiną Kuraś, miejscową artystką.
17:05
Teatr STU. Benefis Zbigniewa Wodeckiego (1)koncert
Pierwsza część benefisu wybitnego wokalisty, muzyka i kompozytora. Spotkanie, zorganizowane z okazji 25-lecia pracy twórczej Zbigniewa Wodeckiego, poprowadził reżyser i aktor Krzysztof Jasiński.
17:50
Teatr STU. Benefis Zbigniewa Wodeckiego (2)kameralne i studyjne (widowisko)
Przypomnienie wydarzenia z 1994 roku. Benefis Zbigniewa Wodeckiego w Teatrze Stu poprowadził Krzysztof Jasiński. Artyście towarzyszyli m.in. Krzysztof Materna, Janusz Stokłosa oraz Piotr Polk.
18:30
Portrety: Leszek Rembowskiprogram kulturalny
Rozmowy z artystami reprezentującymi świat tańca i muzyki. Bohaterami odcinków będą m.in. Jerzy Artysz i Przemysław Śliwa. Głównym motywem cyklu etiud są wspomnienia z czasów aktywności artystycznej.
- 18:45Dobre strony
cykl felietonów
Program, który promuje miłość do książek. Przypomina, że czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty i dostarcza wyjątkowych przeżyć. W każdym odcinku występują artyści i pasjonaci czytania.
- 19:00
- 20:05Film fabularny
film
- 22:00
22:20
Tygodnik kulturalnymagazyn kulturalny
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.
- 23:00
- 23:15
- 0:10
1:00
Informacje kulturalnePrzegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
- 1:25Kino krótkich filmów
Cykl filmów krótkometrażowych. Okazuje się, że dobry film wcale nie musi być bardzo długi.
- 1:45
- 2:05Kino nocne: Film fabularny
film
Nocne pasmo filmów dla wymagających widzów, którzy od kina oczekują poważnych analiz rzeczywistości.
4:05
Jak to się mówi, czyli Kasia u Bralczykamagazyn kulturalny
Prowadząca w rozmowie z wybitnym językoznawcą poruszy tematy związane z mową codzienną, idiomami czy debatą publiczną. W programie znajdą się zarówno elementy edukacyjne, jak i rozrywkowe.
4:30
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI