- 0:30Sibelius. Siedem symfonii: Szósta symfonia
serial dokumentalny
Dokument o życiu i twórczości Jeana Sibeliusa. W każdym z odcinków poznajemy jedną z symfonii kompozytora nagranych m.in. w Berlinie i Wiedniu. Utwory wykonuje Orkiestra Symfoniczna Fińskiego Radia.
- 1:45Kulturalni (25)
magazyn kulturalny
Program o polskiej kulturze, prowadzony przez pasjonatów, prezentuje literaturę, teatr, film, muzykę i sztuki wizualne. Łączy znane nazwiska z nowymi odkryciami, klasykę z premierami.
2:40Kino nocne: Kameleonfilm sensacyjny, Polska 2001
Pod kołami samochodu inspektora Leona Kamelskiego ginie młoda narkomanka. Funkcjonariusz postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o ofierze.
4:50Podróże z historią: Na ratunek! (42)serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
5:30Teledyskimagazyn muzyczny
5:50
5:50
6:05Afisz kulturalny ekstramagazyn kulturalny
Program, którego celem jest popularyzacja artystów, trendów we współczesnej kulturze oraz inicjowanie dyskusji wokół aktualnych problemów.
6:10- 6:30Reminiscencje z Opola: 17. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole '79. Fragmenty (5)
koncert
Podczas koncertu usłyszymy przeboje polskiej muzyki rozrywkowej. Andrzej Dąbrowski wykona "Do zakochania jeden krok", zespół Dwa Plus Jeden - "Czerwone słoneczko", a Halina Kunicka "Orkiestry dęte".
- 6:55Tamte lata, tamte dni: Andrzej Titkow
magazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z twórcą filmów dokumentalnych, scenarzystą i poetą. Andrzej Titkow wspomina swoje dzieciństwo, studia, przyjaźń z Krzysztofem Kieślowskim i początki pracy.
7:30Rawhide: Incydent na prerii (1)serial przygodowy
Rok 1869. Gil Favor wraz z 20 ludźmi ma przeprowadzić liczące trzy tysiące sztuk stado bydła z San Antonio w stanie Teksas do Sedalii w stanie Missouri. Kowboje będą musieli stawić czoło zagrożeniu.
- 8:30Spotkanie sztuk - sztuka spotkania. Malta Festival 2026
reportaż
Cykl spotkań, debat i rozmów z twórcami, który pozwala widzom wejść w głębszy dialog z artystami.
9:00Z widokiem na trzepak: Stawiam na Tolka Banana: Klondike (1/7)serial obyczajowy
Przygody czterech chłopców i dziewczyny, którzy prowadzą nieustanne wojny z dorosłymi. Ucieleśnieniem ich idola jest tajemniczy Tolek Banan.
9:45Światła wielkiego miastakomedia, USA 1931
Włóczęga ratuje życie milionerowi i zakochuje się w niewidomej kwiaciarce. Pomaga jej odzyskać wzrok.
- 11:30Cyrograf dojrzałości
film obyczajowy, Polska 1967
Wchodzącego w dorosłość mężczyznę rozczarowuje szara rzeczywistość.
- 12:35Władysław Szpilman 1911-2000 - własnymi słowami
film dokumentalny, Polska 2004
Film inspirowany wywiadem przeprowadzonym z Władysławem Szpilmanem przez Jerzego Diatłowickiego i A. Marka Drążewskiego w 2000 roku.
- 13:45Angielskie śniadanie: Kosmos 1999: Czarne słońce (10)
serial SF
Załoga bazy Alpha, po wybuchu odpadów radioaktywnych na Księżycu 13 września 1999 roku, dryfuje w kosmosie. Komandor Koenig stara się ocalić 311 członków ekipy. Żeby to zrobić, muszą współpracować.
14:50
16:50Z widokiem na trzepak: Stawiam na Tolka Banana: Karioka (2/7)serial obyczajowy
Przygody czterech chłopców i dziewczyny, którzy prowadzą nieustanne wojny z dorosłymi. Ucieleśnieniem ich idola jest tajemniczy Tolek Banan.
17:35Z widokiem na trzepak: Stawiam na Tolka Banana: Julek (3/7)serial obyczajowy
Przygody czterech chłopców i dziewczyny, którzy prowadzą nieustanne wojny z dorosłymi. Ucieleśnieniem ich idola jest tajemniczy Tolek Banan.
- 18:20Poszukiwacze zaginionych dzieł sztuki: Nieuchwytny Van Eyck (6)
serial dokumentalny
Twórcy serii poszukują zaginionych dzieł sztuki. Inscenizują ich spektakularne kradzieże, zaglądają do archiwów i rozmawiają z ekspertami.
18:55Rawhide: Incydent na Alabastrowej Równinie (2)serial przygodowy
Rok 1869. Gil Favor wraz z 20 ludźmi ma przeprowadzić liczące trzy tysiące sztuk stado bydła z San Antonio w stanie Teksas do Sedalii w stanie Missouri. Kowboje będą musieli stawić czoło zagrożeniu.
- 20:00Teatr Telewizji: Upiór w kuchni
sztuka Patricka G. Clarka
Anglia. Laura Collins i jej córka Cynthia prowadzą pensjonat na peryferiach miasta. Wyróżniają się dobrymi manierami i urokiem osobistym, dlatego nikt nie podejrzewa, że skrywają mroczne tajemnice.
21:25Kino bez granic: Stan wyjątkowykomediodramat, Polska/Chorwacja/Serbia 2018
Trzy powiązane ze sobą historie. Generał (Niksa Butijer) myśli o samobójstwie. Minister (Krešimir Mikić) zamyka się w celi, a czterej emeryci kradną trumny prezydentów.
23:35Nocny dokument: Naświetlając Muybridge'afilm dokumentalny, USA 2021
Niezwykła historia XIX-wiecznego handlowca i fotografa Eadwearda Muybridge'a. Brytyjczyk większość życia spędził w USA. Uwieczniając krajobrazy, uchwycił na zdjęciach obiekty znajdujące się w ruchu.
1:05Kino nocne: Thelma i Louisedramat sensacyjny, Francja/Wielka Brytania/USA 1991
Beztroski weekendowy wyjazd dwóch przyjaciółek kończy się tragicznie.
- 3:20Kulturalni (25)
magazyn kulturalny
Program o polskiej kulturze, prowadzony przez pasjonatów, prezentuje literaturę, teatr, film, muzykę i sztuki wizualne. Łączy znane nazwiska z nowymi odkryciami, klasykę z premierami.
4:10Podróże z historią: Kaszubskie życie (43)serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
4:50Teledyskimagazyn muzyczny
5:50
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.











