- 15:35Mistrzowie muzyki filmowej: Lata osiemdziesiąte. Część druga
serial dokumentalny
Seria dokumentalna, która opowiada o tym, jaką drogę przeszli wielcy kompozytorzy muzyki filmowej.
16:35
Dobry tytułmagazyn kulturalny
Magazyn poświęcony książkom. Znajdą się w nim segmenty: "Poczytaj mi tato", "Co tydzień jeden wiersz", recenzencki i Bookstagram/BookTok, w którym młodzi czytelnicy opowiedzą o tym, co ich interesuje.
17:15
Niedziela z...: Ewą Skibińskąprogram kulturalny
W studiu goszczą twórcy polskiej kultury oraz zaproszeni przez nich goście. Opowiadają o swojej twórczości i życiu prywatnym. Dzielą się anegdotami i mówią o planach na przyszłość.
- 18:15Niedziela z... Ewą Skibińską: Zero życia
film obyczajowy, Polska 1987
18-letni Tomek nie ma dobrych kontaktów z rodzicami. Wkrótce jego dziewczyna zachodzi w ciążę.
- 19:40Ukraińska czytanka: Serhij Żadan
cykl felietonów
Cykl prezentuje twórczość szesnaściorga współczesnych ukraińskich autorów, którzy w lipcu 2015 roku uczestniczyli w Miesiącu spotkań autorskich, największym festiwalu literackim w Europie Środkowej.
20:00
Urodzony 4 lipcadramat wojenny, USA 1989
Historia żołnierza, który po powrocie z wojny w Wietnamie stał się pacyfistą.
- 22:30Więcej niż fikcja: Jack Nicholson - diabelski uśmiech Hollywood
film dokumentalny, USA 2022
Portret legendy Hollywood, laureata trzech Oscarów. Archiwalne materiały z jego dokonaniami przeplatają się z wywiadami z przyjaciółmi i reżyserami współpracującymi z aktorem.
- 23:45Muzyka w sieci (18)
program muzyczny
Program prezentujący twórców muzycznych oraz ich utwory w internecie.
0:15
Bilet do kina: Podróż Fannydramat obyczajowy, Belgia/Francja 2016
Francja, rok 1943. Fanny (Léonie Souchaud) z siostrami trafia do domu opieki dla żydowskich dzieci. Podczas przymusowej ucieczki do Szwajcarii przewodzi grupie sierot.
- 2:05Gala 10 lat TVP Kultura - koncert Inspiracje
Przypomnienie występu z okazji jubileuszu istnienia stacji. Na scenie zaprezentowali się artyści od lat związani z TVP Kultura, m.in.: VOO VOO, Kasia Nosowska, Royal String Quartet oraz Gaba Kulka.
3:25
Kino krótkich filmów: Acid Rainfilm krótkometrażowy, Polska 2019
Młoda ucieka z domu. Podróżuje autostopem. Poznaje niezrównoważonego dziwaka Chudego. Pod osłoną nocy snują się po mieście, docierają w coraz dziwniejsze rejony, doświadczając niezwykłych emocji.
4:05
Dokument tygodnia: Agatha Christie: w stulecie Herkulesa Poirota i miss Marplefilm dokumentalny, Wielka Brytania 2020
W 2020 roku mija sto lat od wydania pierwszej powieści Agathy Christie, na której kartach pojawił się Herkules Poirot. Dokumentaliści ukazują fenomen pisarki i przypominają adaptacje jej dzieł.
5:45
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.