1:35
Nasze najlepsze weselekomedia, Belgia/Kanada/Francja 2017
Max dostaje zlecenie zorganizowania wesela w zamku. Przyjęcie na długo zapadnie mu w pamięć.
3:40
Niedziela z...: Anną Dymnąprogram kulturalny
Anna Dymna ma w dorobku 250 ról teatralnych i filmowych. Pracowała z wybitnymi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą i Kazimierzem Kutzem. Mówi o tworzeniu roli, pracy ze studentami i działaniu fundacji.
- 4:30
5:05
Teledyski: Marcin Masecki - Aquellos ojos verdesmagazyn muzyczny
5:40
5:45
6:05
Afisz kulturalnymagazyn kulturalny
Program, którego celem jest popularyzacja artystów, trendów we współczesnej kulturze oraz inicjowanie dyskusji wokół aktualnych problemów.
- 6:15
- 6:30
7:00
Tamte lata, tamte dni: Magda Umermagazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z cenionymi artystami o ich dzieciństwie i wydarzeniach, które wpłynęły na ich życie i twórczość. Spotyka się z nimi w miejscach mających znaczenie sentymentalne.
7:45
Podróże z historią: W staropolskiej zagrodzie (5)serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
8:25
Od ucha do ucha: Tygrys bez paskówfilm animowany, Francja/Szwajcaria 2018
Mały tygrysek decyduje się na wyprawę. Zamierza odnaleźć swoje paski.
- 8:30Od ucha do ucha: Niczego się nie boję
film krótkometrażowy, Niemcy/Norwegia
Bohater odkrywa, że każdy czasem się czegoś boi i prawdziwą odwagą jest stawienie czoła swoim lękom.
- 8:40Od ucha do ucha: Wspinaczka
film krótkometrażowy, Polska 1984
Opowieść o turyście, który z mozołem zdobywa górski szczyt, pomimo że wiedzie na niego wyciąg krzesełkowy.
9:00
Rodzina Kanderów: Gorzkie dni. Rok 1976 (12)serial obyczajowy
Po II wojnie na Śląsku zjawiają się przybysze z całej Polski, których styl życia jest inny niż np.w rodzinie Kanderów. Rodzą się konflikty.
10:10
Baza ludzi umarłychdramat obyczajowy, Polska 1958
Partyjny aktywista przyjeżdża do bazy transportowej w Bieszczadach, aby przerwać strajk kilkunastu kierowców.
12:10
Pavarottifilm dokumentalny, Francja/Wielka Brytania/USA/Włochy 2019
Sylwetka jednego z najwspanialszych śpiewaków operowych - Luciano Pavarottiego. Film nie tylko przedstawia historię jego kariery, ale prezentuje także włoskiego artystę od strony prywatnej.
- 14:15Rawhide 2: Incydent z cichym zabójcą (9)
serial przygodowy
Puma zabija krowę ze stada. Po dwóch dniach w obozie zjawia się wdowa z pobliskiej farmy. Okazuje się, że dziki kot zabił jej synka. Szef poganiaczy postanawia jak najszybciej wytropić drapieżnika.
15:15
16:50
Blisko, coraz bliżej: Jest dla kogo żyć. Rok 1863 (1/19)serial obyczajowy
Śląsk, lata 1863-1945. Serial opowiada o losach rodziny Pasterników mieszkających we wsi Wielowice pod Pszczyną. Niedaleko od osady przebiega granica trzech zaborów. Głową rodziny jest Franciszek (Franciszek Pieczka). Mężczyzna jest prawdziwym patriarchą rodu - decyduje o przyszłości dzieci i podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące rodziny.
18:20
Niedziela z...: Anną Dymnąprogram kulturalny
Anna Dymna ma w dorobku 250 ról teatralnych i filmowych. Pracowała z wybitnymi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą i Kazimierzem Kutzem. Mówi o tworzeniu roli, pracy ze studentami i działaniu fundacji.
- 19:15The Sound of New York - Dźwięk Nowego Jorku: Mark Turner (5)
serial dokumentalny
Dokument przedstawiający najbardziej interesujących muzyków jazzowych z Nowego Jorku.
20:00
Kino mistrzów: Zawodowiecwestern, Włochy/Hiszpania 1968
Spaghetti western z muzyką Ennia Morricone. Polski najemnik wikła się w meksykańską rewolucję.
21:55
Żyje się tylko dwa razyfilm sensacyjny, Wielka Brytania 1967
James Bond kontra szaleniec, który chce doprowadzić do III wojny światowej.
- 0:05Klub Jazzowy: Adam Bałdych & Helge Lien
koncert
Cykl audycji będących połączeniem sesji nagraniowych z rozmowami dziennikarzy Polskiego Radia. W programie znajdzie się prezentacja środowiska jazzowego w Polsce, młodych artystów oraz ich dokonań.
1:20
Kino nocne: Garsonierakomedia obyczajowa, USA 1960
Nowy Jork. Baxter udostępnia mieszkanie przełożonym na schadzki. Nieoczekiwanie zakochuje się w przyjaciółce szefa.
- 3:40Więcej niż fikcja: Patricia Highsmith, mistrzyni kryminału
film dokumentalny, Niemcy/Szwajcaria/Wielka Brytania 2022
Opowieść o pisarce oparta na jej niepublikowanych pamiętnikach, których tematem są poszukiwania tożsamości i życie miłosne. Bliscy, jej własne wypowiedzi i materiały archiwalne rysują portret autorki.
4:40
Przed ekranem (59)magazyn
Cykl prezentujący najciekawsze propozycje programowe. Twórcy opowiedzą o interesujących wydarzeniach, spotkają się również z osobowościami świata muzyki, sztuki, kultury czy sportu.
4:55
Teledyski: Arek Kłusowski - Najsmutniejszy człowiek światamagazyn muzyczny
5:45
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.