0:40
Bilet do kina: Nebraskadramat obyczajowy, USA 2013
Alkoholik Woody Grant dowiaduje się, że wygrał na loterii. Pieniądze może odebrać w odległej Nebrasce. W długiej podróży towarzyszy mu syn.
2:45
Jazz.pl: Bernard Maseli Septetkoncert
Bernard Maseli jest jednym z najbardziej rozpoznawanych artystów polskiej sceny jazzowej. Zadebiutował w 1985 roku w zespole Walk Away. W latach 1987-90 był członkiem grupy Young Power.
4:10
Kino krótkich filmów: Funeraliafilm krótkometrażowy, Polska 2022
K wraz z nieodłączną matką wygrywa konkurs kopania grobów, którego nie powinien wygrać. Niezadowoleni organizatorzy chcą dać mu nauczkę, pozbawiając go tego, co było dla niego najważniejsze.
- 4:25Kino krótkich filmów: 7 słów o przemijaniu
etiuda dokumentalna, Polska 2021
Dokumentaliści opowiadają o zmieniającym się wraz z wiekiem podejściu człowieka do śmierci. Film dotyka kwestii upływającego czasu, kruchości istnienia i niepewności tego, co czeka nas po śmierci.
4:50
Dokument tygodnia: John Wayne - więcej niż mitfilm dokumentalny, Francja/Wielka Brytania 2019
Opowieść o życiu odtwórcy ról odważnych kowbojów i honorowych wojskowych. Kariera Johna Wayne'a została ukazana w kontekście zmian obyczajowych i politycznych w Ameryce w latach 1930-1970.
5:50
5:50
- 6:10Muzyczne poranki: Teledysk
magazyn muzyczny
Twórcy programu prezentują utwory muzyczne w różnych interpretacjach. W repertuarze znajdą się zarówno dzieła klasyczne z minionych wieków, jak i kompozycje współczesne.
6:50
Tamte lata, tamte dni: Stanisława Celińskamagazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska przeprowadza rozmowę z wybitną aktorką i artystką wykonującą poetyckie utwory muzyczne, Stanisławą Celińską.
- 7:30Podróże z historią: Jak powstała Polska? (20)
serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
- 8:15Od ucha do ucha: Praktyczny pan
film krótkometrażowy, Polska 2020
Praktyczny pan robi tylko te rzeczy, które uważa za ważne i pożyteczne. Innych nigdy nawet nie spróbował, ponieważ sądzi, że straci na nie swój cenny czas. Tak samo traktuje również marzenia.
- 8:25Od ucha do ucha: Straszny sen majsterkowicza
film animowany, Polska 1974
Animacja przedstawiająca koszmar nieporządnego majsterkowicza. Śni mu się, że klej pozlepiał cały świat.
8:45
"Trzymaj się swoich chmur" - Przegląd Piosenki Aktorskiej - Wrocław 2004koncert
Przypomnienie koncertu utworów Seweryna Krajewskiego z 2004 r., przygotowanego przez Magdę Umer na 25-lecie Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
9:55
"Zapatrzeni w siebie" - piosenki Marka Grechutykoncert galowy (28. Przegląd Piosenki Aktorskiej)
W marcu 2007 r. we Wrocławiu odbył się 28. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Koncert galowy złożony był z piosenek Marka Grechuty.
- 11:00Angielskie śniadanie: Dlaczego nie Evans? (3)
serial kryminalny
Bobby Jones i dr Alwyn Thomas podczas gry w golfa trafiają na umierającego mężczyznę. Szepcze on tajemnicze zdanie. Bobby uważa, że ma do czynienia z morderstwem. Chce rozwiązać zagadkę.
- 12:10Obywatel kolczastego świata. Gustaw Herling-Grudziński
film dokumentalny, Polska 2022
Opowieść o życiu Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Urodzony w 1919 roku pisarz, krytyk i eseista był także żołnierzem, działaczem konspiracji i więźniem gułagu. Po wojnie pozostał na emigracji.
13:15
Wstęp wolny!magazyn aktualności kulturalnych
Magazyn informacyjno-reportażowy relacjonujący najważniejsze wydarzenia kulturalne. Prowadzi Monika Richardson.
13:30
Tamte lata, tamte dni: Stanisława Celińskamagazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska przeprowadza rozmowę z wybitną aktorką i artystką wykonującą poetyckie utwory muzyczne, Stanisławą Celińską.
14:10
Niezwykła podróż Georgesa Méliesafilm dokumentalny, Francja 2011
Historia powstania filmu 'Podróż na księżyc', który wytyczył nowy kierunek w kinematografii. Stworzony w 1902 r. przez reżysera Georgesa Méliesa dał początek gatunkowi science fiction.
15:25
17:10
Noce i dnie: Babcia (3/12)serial obyczajowy
Ekranizacja powieści Marii Dąbrowskiej o losach ziemiaństwa przełomu XIX i XX wieku z kreacjami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego.
18:15
Tygodnik kulturalnymagazyn kulturalny
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.
- 19:10The Sound of New York - Dźwięk Nowego Jorku: Stefon Harris (7)
serial dokumentalny
Dokument przedstawiający najbardziej interesujących muzyków jazzowych z Nowego Jorku.
20:00
Kino mocnych wrażeń: W upalną nocfilm kryminalny, USA 1967
Lokalna policja zatrzymuje pod zarzutem morderstwa przypadkową osobę. Okazuje się, że mężczyzna to wysoki rangą oficer FBI... Pięć Oscarów.
22:00
Hala odlotów (39)talk-show
Nowa odsłona programu Katarzyny Janowskiej, poświęconego tematyce społeczno-kulturalnej i psychologicznej. Prowadząca rozmawia z gośćmi o nowych obyczajach i zachowaniach w przestrzeni publicznej.
23:00
Na wschód od Hollywood: Babyteethkomediodramat, Australia 2019
Chora na raka 16-letnia Milla zakochuje się w starszym od siebie dilerze Mosesie. Uczucie rozbudza w niej apetyt na życie.
1:10
- 3:55Więcej niż fikcja: Thomas Hardy - przeznaczenie, wykluczenie i tragedia
film dokumentalny, Wielka Brytania 2020
Sylwetka pisarza i poety, przedstawiciela nurtu naturalistycznego, autora powieści takich jak "Tess" czy "Juda nieznany". Dzieła Thomasa Hardy'ego stały się podstawą scenariuszy wybitnych filmów.
5:00
Teledyskimagazyn muzyczny
5:50
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.