15:25
Falowanie i spadanie - pamięci Korykoncert
Artyści przypomną przeboje Kory i Maanamu. John Porter wspólnie z Renatą Przemyk wykona utwór "To tylko tango", Katarzyna Chlebny zaśpiewa "Krakowski spleen", a Krzysztof Zalewski - "Boskie Buenos".
17:15
Postaw na milionteleturniej
W każdej grze bierze udział dwoje uczestników. Dostają milion złotych. Żeby go nie stracić, muszą poprawnie odpowiedzieć na osiem pytań.
18:20
20:00
The Voice Kids 8: Bitwa (15)widowisko
Jako ostatni do "Bitew" przystępują młodzi wokaliści z drużyny Tomsona i Barona, między innymi Zosia Wójcik, Julka Waścińska i Krzysztof Byster. Trenerzy podzielą uczestników na tria.
21:35
The Voice Kids 8: Bitwa Sing Off (15)widowisko
Zwycięzcy "Bitew" wykonają utwory, które śpiewali na "Przesłuchaniach w ciemno". Z szóstki dzieci do finału przejdzie trójka. Wyboru dokonają Tomson i Baron, korzystając ze wskazówek innych trenerów.
22:20
Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz - wspomnieniewidowisko muzyczne
Program poświęcony wybitnemu jazzmanowi i saksofoniście. Jerzy Matuszkiewicz był autorem muzyki do popularnych seriali oraz kilkudziesięciu przebojów. Sylwetkę artysty przedstawi Jan Młynarski.
23:30
Ślady zbrodnithriller, USA 2007
Były funkcjonariusz wpada w kłopoty. Musi rozwikłać skomplikowaną kryminalną intrygę.
1:10
Boisko bezdomnychfilm obyczajowy, Polska 2008
Ludzie ze społecznego marginesu odkrywają nowy cel - sportową rywalizację. Przywraca im to godność.
3:15
Magazyn Ekspresu ReporterówBohaterami reportaży są zwykli ludzie, ich troski, tragedie i sukcesy. Dziennikarze demaskują oszustwa i bezprawie, ale równie chętnie pokazują ludzi, których życie może być moralnym wzorcem.
4:10
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP2
Pełna nazwa telewizji TVP2 to Program Drugi Telewizji Polskiej. Potocznie mówi się o niej „Dwójka”. Jest to polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970 roku i stanowiąca drugi kanał Telewizji Polskiej. Początkowo wspierała program TVP1, jednak w 1984 roku rozpoczęto realizację koncepcji Dwójki jako kanału o własnym obliczu, który urozmaicał ofertę programową. Ta jest aktualnie bardzo różnorodna i emitowane są m.in. program śniadaniowy, filmy fabularne, polskie seriale, programy rozrywkowe, teleturnieje czy transmisje z wydarzeń sportowych. 31 maja 2012 rozpoczęto cyfrową, naziemną emisję kanału TVP2 standardzie HD pod nazwą TVP2 HD, a 1 czerwca 2012 rozpoczęto także regularną emisję satelitarną oraz przekaz w sieciach telewizji kablowych.
Historia telewizji TVP2
W 1970 roku rozpoczęto (początkowo tylko w Warszawie) emisję Programu 2 TVP, z kolei codzienny program "Dwójki" ruszył w 1974 roku. W ramach cyklu "Polski Film Dokumentalny" prezentowano dzieła polskich dokumentalistów, materiały archiwalne oraz produkcje zagraniczne, a uznaniem cieszyły się ponadto programy przyrodnicze i popularnonaukowe, np. "Sonda". Przez całe lata 70. dużą popularności cieszyło się nadawane w TVP2 Studio 2 - show z udziałem gwiazd. Emitowano ponadto retransmisje programu TVP1 – m.in. główne wydanie programu informacyjnego Dziennik Telewizyjny. Ostatnia retransmisja odbyła się w niedzielę, 29 marca 1987, z kolei już w poniedziałek 30 marca 1987 zadebiutował nowy program informacyjny – „Panorama dnia”, obecnie nadawany codziennie o godz. 18.00 pod nazwą „Panorama”.
W związku z tym, że „Dwójka” jest wszechstronnym kanałem telewizyjnym, widzowie mogą oglądać program śniadaniowy „Pytanie Na Śniadanie”, filmy fabularne, dokumentalne, polskie seriale (m.im. „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”), programy rozrywkowe (m.in. "The Voice", "Dance, Dance, Dance") czy teleturnieje ("Koło fortuny", "Familiada"). Stacja pokazuje także koncerty (m.in. Sylwester Marzeń czy Wakacyjna Trasa Dwójki), relacje z Igrzysk Olimpijskich, transmisje meczy piłkarskich i innych wydarzeń sportowych.
Przez lata logo stacji przechodziło liczne transformacje. Od września 2021 logo stanowi biały napis TVP2 na pomarańczowym tle, z pionowym paskiem po lewej stronie w jaśniejszym odcieniu. Na ekranie wyświetla się wyłącznie napis w białym kolorze, który po ogłoszeniu żałoby narodowej zmienia swój kolor na czarny. Wraz z nową identyfikacją wizualną debiut swój miało studio prezenterskie Telewizji Polskiej, które ma odzwierciedlać przenikanie się telewizji tradycyjnej i treści telewizyjnych w internecie.
Gdzie można oglądać telewizję TVP2?
Program TVP2 jest dostępny w ramach bezpłatnej cyfrowej telewizji naziemnej, a ponadto w każdym pakiecie telewizji kablowych. Seriale, programy rozrywkowe i informacyjne, a także wiele innych materiałów emitowanych na antenie „Dwójki” można również obejrzeć przez internet, korzystając z na platformy www.vod.tvp.pl, w serwisie TVP Stream i w aplikacji TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP2
TVP2 należy do sieci programów Telewizji Polskiej. Nadawane są tam również takie kanały, jak: TVP1, TVP3, TVP ABC, TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Info, TVP Sport TVP Historia, TVP Seriale, TVP Dokument, TVP Polonia, TVP HD i Biełsat TV. Dodatkowo Telewizja Polska udostępnia kanały internetowe: TVP Parlament, Poland In, TVP Kultura 2 i TVP Historia 2, które można oglądać w serwisie TVP Stream i w aplikacji TVP VOD.
Więcej o telewizji TVP2
Telewizja TVP2 dysponuje swoją stroną internetową www.tvp2.tvp.pl, a także posiada profil na platformie Facebook. Telewizja Polska prowadzi swój profil na Twitterze, gdzie również znajdziemy informacje odnośnie „Dwójki”, oznaczone #TVP2. Wszystkie serwisy Telewizji Publicznej są dostępne na platformie: www.tvp.pl