- 21:55The Traitors. UK (6/12)
reality show
Uczestnicy w zamku Ardross podejmują wyzwania, zdobywając nagrody i zwiększając pulę nagród. Jednak w grupie są zdrajcy eliminujący rywali. Zadaniem lojalnych jest zidentyfikowanie ich przed finałem.
- 23:15Nagi instynkt przetrwania: Elita (7/10)
serial dokumentalny
Dwunastka mistrzów sztuki surwiwalu musi przetrwać 40 dni w głębi Amazonii. Sami muszą podjąć decyzję, czy wolą działać osobno, czy zespołowo.
1:10
Sekrety życia (22/40)serial paradokumentalny
Perypetie ludzi skupionych wokół klubu fitness. Widzowie obserwują losy bohaterów podczas wizyty na siłowni oraz poza nią. W stałej obsadzie serialu znalazło się grono trenerów personalnych.
2:10
Seriaale 2 (4/6)magazyn filmowy
Pierwszy w Polsce program poświęcony serialom. Kaja Klimek z zaproszonymi gośćmi - filmowcami i ludźmi mediów - porozmawia o fenomenie tego gatunku i roli, jaką pełnią we współczesnym świecie.
2:40
Dziewczyny z Hollywood 3 (1/16)program rozrywkowy
Anna Wendzikowska zdradza sekrety Angeliny Jolie, znanej aktorki i reżyserki. Opowiada, jak wyglądały jej przygotowania do roli Lary Croft. Nawiązując do pasji artystki, pokazuje, jak czyścić noże.
- 2:55Seriaale Top 5 (3/26)
program kulturalny
Kinomaniacy często pochłaniają seriale niemal kompulsywnie. Serie są tak pełne emocji, że trudno wybudzić się z ulubionych historii. Program opowiada o produkcjach na najwyższym poziomie.
3:00
Nowa Maja w ogrodzie 4 (13/35)magazyn ogrodniczy
Ogród w okolicach Serocka zachwyca ciekawymi drzewami i krzewami. Gospodarze posiadają także własną winnicę, warzywniak, jagodnik i sad. Założyli własną ziemną piwniczkę i wędzarnię.
3:30
Nowa Maja w ogrodzie 4 (14/35)magazyn ogrodniczy
Widzowie odwiedzą leśny ogród na Mazowszu, który powstał na stromej skarpie pod sosnami. Właściciele muszą się jednak borykać z rzadkimi opadami, cienistymi stanowiskami dla roślin oraz kwaśną glebą.
4:00
Szkoła (719)serial paradokumentalny
Perypetie uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, takimi jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji.
5:00
Szpital (644)serial paradokumentalny
Na oddział ratunkowy każdego dnia trafiają pacjenci po wypadkach i cierpiący na różnego rodzaju schorzenia. Lekarze są świadkami osobistych dramatów swoich podopiecznych i pomagają im w kłopotach.
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja Metro TV
Metro TV to polski kanał telewizyjny o charakterze ogólnotematycznym. Oferta programowa stacji opiera się na filmach, serialach oraz produkcjach dokumentalnych poświęconych tematyce lifestylowej. Emitowane są zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje z całego świata. Ramówkę uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne, sportowe oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja Metro TV nadaje w formacie 16:9 w jakości SD i HD. Promowana jest hasłem „Telewizja z dobrą energią”.
Historia telewizji Metro TV
W 2015 roku, telewizja Metro TV jako jeden z laureatów konkursu, otrzymała od KRRiT koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Zgodnie z początkowym zamysłem założycieli – spółki Agora SA - stacja miała nazywać się Kiwi TV. Nazwę tę postanowiono jednak zmienić i to jeszcze przed rozpoczęciem testowego nadawania sygnału – jak argumentowano, Metro TV miało lepiej oddawać charakter stacji, a ponadto nawiązywać do wydawanej przez Agorę bezpłatnej gazety.
10 października 2016 roku rozpoczęto testową emisję. Oficjalne uruchomienie telewizji Metro TV miało miejsce 2 grudnia 2016 roku o godzinie 6 rano. Od samego początku stacja dostępna była na MUX-8 i cieszyła się największą popularnością w grupie debiutujących kanałów. Jeszcze w roku 2016 niemal połowa akcji nadawcy telewizji Metro TV została wykupiona przez Discovery Polska. Rok później Grupa wykupiła pozostałą część akcji, stając się tym samym wyłącznym właścicielem tej stacji. Choć ramówka telewizji Metro TV bazuje na ofercie filmowo-serialowej oraz programach lifestylowych, znajduje się w niej także szereg innych produkcji – serie dokumentalne, reality-show, programy interaktywne, informacyjne, publicystyka czy animacje. Wśród nich m.in. „WstajeMY!”, „Raport tygodnia”, „Niezwykle Stany Prokopa”, „NASA – archiwum tajemnic”, „Wojny magazynowe – Teksas” czy „Jak to robią zwierzęta?”. Na antenie pojawiają się niektóre produkcje kanałów Discovery Channel i TVN. Dawniej byli to m.in. „Detektywi”, Prawo Agaty”, „Kryminalni” czy „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, obecnie – „Sąd rodzinny”, „Milionerzy” czy „BrzydUla”. Transmitowane są także niektóre wydarzenia sportowe.
Gdzie można oglądać telewizję Metro TV?
Kanał Metro TV można oglądać bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na ósmym multipleksie. Stacja dostępna jest także online w ramach usługi metro TV, na platformie Player.pl oraz w ofercie większości sieci satelitarnych i kablowych, m.in. Polsat Box, Inea, NC+, Netia czy Inea.
Stacje telewizyjne powiązane z Metro TV
Metro TV to jedna ze stacji telewizyjnych Grupy Discovery. Oprócz niej, w portfolio nadawcy znajduje się także wiele innych kanałów tematycznych. Wśród nich m.in. Discovery Channel, Discovery Life, Discovery Science, TVN, TVN24, TVN Turbo, TVN Style, TTV, Animal Planet.
Więcej o telewizji Metro TV
Telewizja Metro TV posiada własną stronę internetową www.metro.tv oraz konto na portalu Facebook, na których na bieżąco publikowane są aktualności, zapowiedzi oraz dodatkowe informacje na temat emitowanych programów.