BBC BritProgram TV na Środa 31.12.2025
20:00Who Wants to Be a Millionaire z Jeremym Clarksonem 5 (8)teleturniej
Celem jest zgarnięcie miliona funtów. Gracze do dyspozycji mają cztery koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pytanie do publiczności, pół na pół i wprowadzoną nowość - konsultację z prowadzącym.
21:00Najsłabsze ogniwo 4 (13)teleturniej
Komik Romesh Ranganathan prowadzi quiz, w którym zawodnicy mają za zadanie stworzyć łańcuch prawidłowych odpowiedzi. Po każdej rundzie odpada jedna z osób, uznana przez zespół za najsłabsze ogniwo.
- 22:00Elon Musk Show (2)
film dokumentalny, Wielka Brytania 2022
Elon Musk uparcie pracuje nad zrewolucjonizowaniem rynku motoryzacyjnego. Chce także zabrać ludzkość na Marsa. Zanim jednak zrealizuje międzyplanetarną misję, musi przetrwać globalny kryzys finansowy.
23:10Narodziny miliarderów (3)serial dokumentalny
Nieliczna grupka bajecznie bogatych ludzi zdominowała społeczeństwo. Są zamożniejsi i bardziej wpływowi niż niejedno państwo. Ich geniusz, oddanie pasjom, a nawet wybryki mają wpływ na giełdy, rozwój miast, mechanizmy demokracji i nasz sposób myślenia. Jeff Bezos, Elon Musk, Mark Zuckerberg, założyciele Google'a - Larry Page i Sergey Brin - nie tylko zarobili fortuny, lecz także ukształtowali rzeczywistość, zmienili kulturę, struktury ekonomiczne oraz sposób życia. Początki ich oszałamiających karier nie były usłane różami - młodzieńcze próby w piwnicach, garażach i akademikach dopiero po latach przyniosły luksusy w postaci prywatnych odrzutowców i jachtów. Widzowie poznają przełomowe momenty ich zawodowego życia i dowiedzą się, dlaczego to właśnie oni odnieśli sukces. Program analizuje wzloty i upadki ich firm, a także oszałamiające wzrosty wpływów miliarderów na całym świecie.
0:10Who Wants to Be a Millionaire z Jeremym Clarksonem 5 (8)teleturniej
Celem jest zgarnięcie miliona funtów. Gracze do dyspozycji mają cztery koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pytanie do publiczności, pół na pół i wprowadzoną nowość - konsultację z prowadzącym.
1:15Bogowie tenisa (2)serial dokumentalny
Buntownicy, gwiazdy, rewelucjoniści tacy jak np. Ashe, McEnroe, Borg, King, Navratilova, Evert na zawsze odmienili oblicze tenisa. Stali się legendami tego sportu, ale walczyli także poza kortem. Odważnie przekraczali granice i mieli odwagę zmieniać świat. Twórcy programu przedstawiają złotą erę tenisa przez pryzmat turnieju w Wimbledonie. Program wzbogacają emocjonujące materiały archiwalne z niezapomnianych rozgrywek oraz wywiady z największymi gwiazdami kortu centralnego.
2:20Top Gear 9 (5)magazyn motoryzacyjny
Prowadzący chcą pokazać, co się dzieje z samochodem podczas zderzenia się z pociągiem. W tym celu doprowadzają do wypadku renault espace.
3:10Top Gear 12 (6)magazyn motoryzacyjny
W tym odcinku prowadzący testują samochody sportowe z Niemiec. Gościem programu jest brytyjski polityk i dziennikarz Boris Johnson.
- 4:15Brytyjskie fabryki 2 (3)
serial dokumentalny
Kamery programu docierają w najgłębsze zakamarki największych na świecie fabryk. Widzowie zyskują szansę, aby przekonać się, jak z surowych składników powstają doskonale zaplanowane produkty.
5:10Cuda inżynierii 3 (8)serial dokumentalny
Autorzy cyklu prezentują różnorodne pionierskie osiągnięcia nowoczesnej inżynierii, m.in. budowle, okręty, tunele i statki kosmiczne. Jednak zdobycze techniki nie powstałyby, gdyby nie ich kreatywni konstruktorzy. Widzowie dowiedzą się, jak zbudowano Tokyo Skytree, najwyższą wieżę telewizyjną na świecie mierzącą 634 m, czy Pioneering Spirit, największy statek przeznaczony do instalacji i demontażu platform wydobywczych oraz układania rurociągów podmorskich.
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI






