Szkoła (72)

Szkoła (72)

serial paradokumentalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Aurelia jest przekonana, że w nocy widziała UFO. Koledzy robią wszystko, by ta uwierzyła w przylot kosmitów. Ewa i Mariusz są parą. Nastolatek jest o dziewczynę chorobliwie zazdrosny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Aurelia jest przekonana, że w nocy widziała UFO, a kosmici chcą nawiązać z nią kontakt. Koledzy postanawiają wykorzystać naiwność dziewczyny i robią wszystko, żeby ta uwierzyła w przylot kosmitów. Aurelia jest coraz bardziej przestraszona. Darek i Tomek wysyłają jej wiadomość i nagrywają filmik, jak istoty pozaziemskie przybyły do szkoły. Dziewczyna i jej przyjaciółka Róża decydują się na spotkanie z kosmitami. Ewa i Mariusz są w sobie bardzo zakochani. Jednak chłopak jest chorobliwie zazdrosny o dziewczynę i traktuje ją jak swoją własność. Ewa uważa jego zachowanie za wyraz wielkiej miłości. Tymczasem zazdrosny Mariusz rzuca się na kolegę ukochanej, z którym ta odrabia lekcje. Wkrótce uderza dziewczynę w twarz. O kłopotach Ewy z chłopakiem wie jej najlepsza przyjaciółka, Ola. Nastolatka martwi się o koleżankę i wyjawia prawdę wychowawczyni.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także