Szkoła (70)

Szkoła (70)

serial paradokumentalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Marzena i Jagoda są przyjaciółkami. Pierwsza z nich umawia się ze Szczepanem, który nie lubi koleżanki swojej dziewczyny. Marzena boi się stanąć w jej obronie, w obawie, że chłopak z nią zerwie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Marzena i Jagoda są przyjaciółkami. Pierwsza z dziewczyn umawia się ze Szczepanem, który nie lubi koleżanki swojej dziewczyny i wyśmiewa się z niej. Marzena czuje, że powinna stanąć w obronie przyjaciółki, ale boi się, że chłopak z nią zerwie. Jagoda skrycie podkochuje się w koledze Szczepana, Brunie. Tymczasem chłopak Marzeny nakłania ją, żeby zrobiła pośmiewisko z przyjaciółki. Dziewczyna wyjawia mu miłosny sekret Jagody. Rysiek okłamuje wszystkich, że jest bogaty i mieszka w luksusowym apartamencie. W poprzedniej szkole koledzy dokuczali mu z powodu biedy. Nastolatek oszukuje też swoją dziewczynę. Nie chce zaprosić do siebie ukochanej, gdyż boi się jej reakcji. Andżelika zaczyna jednak podejrzewać, że coś jest nie tak. Za namową przyjaciółki zdobywa prawdziwy adres Ryśka.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także