Sala operacyjna: Wróg w mojej głowie (10-ost.)

serial dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:21-letni Michał z Radomia zasłabł w metrze. Chłopak miał napad padaczki spowodowany naczyniakiem wywierającym nacisk na jego mózg. Lekarze przeprowadzają zabieg bez rozcinania czaszki pacjenta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wstrząsające historie pacjentów polskich szpitali, którzy próbują pokonać chorobę lub skutki uboczne długoletniego leczenia. Są wśród nich młodzi ludzie, uprawiający sport i dbający o siebie, u których przez przypadek wykryto groźne schorzenie. Niektórzy pacjenci przeszli długą drogę, aby w końcu znaleźć specjalistów, którzy potrafią ich właściwie zdiagnozować i pomagają im pokonać chorobę.

W tym odcinku

21-letni Michał z Radomia zasłabł nagle w trakcie podróży warszawskim metrem. Badania wykazały, że chłopak miał napad padaczki spowodowany groźnym naczyniakiem wywierającym nacisk na jego mózg. Zdaniem lekarzy w tym przypadku najskuteczniejszy będzie zabieg przeprowadzany bez rozcinania czaszki pacjenta. Operator dociera specjalnym mikrocewnikiem do naczyniaka i za pomocą kleju odcina go od układu krwionośnego. Ze względu na rozmiar zmiany leczenie przebiega stopniowo, dlatego to już trzecia operacja, której zostanie poddany Michał.

Zobacz także