Fabryki smaku: Naindyczone tofu (15)

(Food Factory 4)

serial dokumentalny Kanada 2015   od 12 lat
W skrócie:Indyk z tofu to wegetariańska propozycja na Święto Dziękczynienia. W programie też historia przyjaciół, którzy stworzyli zdrowe batony. Ponadto wizyta w fabryce produkującej znany napój dla dzieci.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 30 września
za 9 dni
11:00 Nat Geo People

Opis

Sekrety produkcji ulubionych przysmaków mieszkańców Ameryki Północnej. W czwartej serii programu zobaczymy, jak powstają m.in. krakersy w kształcie zwierząt, czekoladki Hershey's, frytki z bananów, lody Ben & Jerry's i majonez wegetariański, którego receptura przyśniła się jego twórcy. Niektóre z tych pyszności są ręcznie robione w niewielkich zakładach, inne wytwarzane są na skalę przemysłową. W obu przypadkach prześledzimy proces obróbki, jakim poddawane są góry surowców, zanim zmienią się w produkty, które znają i kochają konsumenci.

W tym odcinku

Indyk z tofu to doskonała wegetariańska propozycja na Święto Dziękczynienia. W programie również historia przyjaciół, którzy stworzyli zdrowe batony orzechowe. Ponadto wizyta w fabryce produkującej codziennie 1,5 miliona puszek popularnego napoju dla dzieci. Na koniec pyszne słodkości z chrupiącymi migdałami, kwaskową żurawiną i delikatną białą czekoladą.

Zobacz także