Fabryki smaku: Król Kartofel I (9)

Fabryki smaku: Król Kartofel I (9)

(Food Factory)

serial dokumentalny Kanada 2012   od 12 lat
W skrócie:Ziemniak jest popularny niemal na całym świecie. Widzowie zobaczą, co dzieje się z bulwami, zanim trafią na stoły. W programie także o produkcji gorącej czekolady.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 22 listopada
za 3 dni
11:00 Nat Geo People

Opis

Odkrywanie tajemnic produkcji popularnych artykułów spożywczych. Każdy odcinek serialu to wizyta w jednym z kanadyjskich zakładów. Kamery śledzą poszczególne etapy produkcji artykułów, które konsumenci zwykle bez zastanowienia biorą ze sklepowych półek. Widzowie mają okazję przekonać się, jak powstają między innymi: pesto, makaron, guma do żucia i kanadyjska whisky. Zobaczą, jak przebiega mieszanie, siekanie, przesiewanie, faszerowanie, zamrażanie, gotowanie, zawijanie, pasteryzowanie, rafinowanie i inne procesy niezbędne do powstania gotowych artykułów spożywczych.

W tym odcinku

W tym odcinku widzowie przekonają się, jaką drogę muszą odbyć najlepsze ziemniaki świata, zanim wylądują na czymś talerzu. Odkryją także, jakim procesom gumy kulki zawdzięczają swój idealny kształt oraz jak bardzo zmieniła się receptura gorącej czekolady od czasów Azteków. Na koniec twórcy programu zdradzą kilka tajemnic, dzięki którym uda się w zaciszu własnego domostwa odtworzyć smak przepysznych żeberek z grilla.

Zobacz także