Detektyw Monk (3/12)

Detektyw Monk

sezon 1 odc. 3/12

(Monk: Mr Monk and the Psychic)

serial kryminalny USA 2002   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Kevin Inch
W skrócie:Żona byłego komisarza policji z San Francisco, Harry'ego Ashcombe'a ginie w wypadku samochodowym. Detektyw Monk podejrzewa jednak, że nie był to wcale wypadek. Ma rację.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przygody specjalisty od oględzin miejsc zbrodni, Adriana Monka (Tony Shalhoub). Po morderstwie żony mężczyzna nabawił się dziwnych fobii. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. Sprawa zabójstwa ukochanej wciąż go prześladuje, ponieważ jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego karierze. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram), która z czasem staje się jego partnerką w pracy. Z uwagi na problemy zdrowotne Monk zostaje odsunięty od pracy w wydziale zabójstw. Od tej pory rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne jako konsultant departamentu policji. Tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa, kapitana Lelanda Stottlemeyera (Ted Levine).

W tym odcinku

Żona byłego komisarza policji z San Francisco, Harry'ego Ashcombe'a ginie w wypadku samochodowym. Jej ciało odnajduje chora psychicznie kobieta, Dolly Flint, która znana jest ze swoich szarlatańskich praktyk. Detektyw Monk podejrzewa, że nie był to zwykły wypadek samochodowy. Przesłuchuje młoda kobietę, Jennifer, która przez wiele lat była kochanką Ashcombe'a, ale zakończyła tę znajomość w obawie o swoje bezpieczeństwo. Wkrótce Monk i jego asystentka Sharona odkrywają, że policjant zabił żonę, zrzucając ją z urwiska. Mężczyźnie zależało na wysokim odszkodowaniu, które miał otrzymać po śmierci kobiety.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także