Detektyw Monk (10)

Detektyw Monk

sezon 6 odc. 10

(Monk: Mr. Monk and the Man Who Shot Santa Claus)

serial kryminalny USA 2007-2008   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard
Reżyseria:Randy Zisk
W skrócie:Święty Mikołaj zrzuca z dachu zabawki i na ulicy tworzy się korek. Monk wchodzi do budynku, by powstrzymać żartownisia. Chwilę później rozlegają się strzały...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy detektywa Adriana Monka. Pracował on w wydziale zabójstw policji w San Francisco. Zrezygnował ze służby w wyniku traumatycznego wydarzenia - brutalnie zamordowano jego żonę. Od tego czasu cierpi na nerwicę natręctw. Chociaż jego powrót do czynnej służby w policji jest niemożliwy, detektyw podejmuje się pracy konsultanta do spraw morderstw. Posiada doskonałą pamięć wzrokową i potrafi kojarzyć fakty. Jego asystentką jest Natalie Teeger.

W tym odcinku

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Od śmierci żony Adriana mija 10 lat, co sprawia, że jest on jeszcze bardziej zestresowany niż zazwyczaj. Natalie i Julie towarzyszą mu w drodze do doktora Krogera. Na ulicy tworzy się korek, spowodowany przez mężczyznę przebranego za Świętego Mikołaja, który zrzuca z dachu zabawki. Ludzie zatrzymali się, by je złapać. Zirytowany detektyw wchodzi do budynku, by powstrzymać kłopotliwego darczyńcę. Kilka chwil później rozlegają się strzały. Natalie i Julie znajdują postrzelonego Świętego Mikołaja i trzymającego pistolet Monka. Detektyw, choć ma argumenty na swoją obronę, zostaje ostro skrytykowany przez media. W tym czasie ranny wraca do zdrowia i poprzedniego zajęcia. Zabija pracownicę muzeum, która wrzuciła mu kilka monet do skrzynki na datki. Adrian demaskuje sprawcę, udaremniając jednocześnie próbę kradzieży diamentu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także