Bonanza: Z nadania hiszpańskiego króla (21)

Bonanza: Z nadania hiszpańskiego króla (21)

7.2/10

(Bonanza: The Spanish Grant)

serial obyczajowy USA 1960
Występują:Lorne Greene, Pernell Roberts, Dan Blocker, Michael Landon
Reżyseria:Christian Nyby
W skrócie:Hiszpańska rodzina przedstawia Cartwrightom dokument stwierdzający, że część Ponderosy jest ich własnością. Adam próbuje polubownie zażegnać sprawę, zajmując się piękną panną z tej familii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Legendarna saga westernowa o rodzinie Cartwrightów i prowadzonym przez nich olbrzymim ranczu Ponderosa. Patriarchą rodu jest Ben (Lorne Greene), który jako jeden z pionierów przybył do Nevady i skolonizował ziemie wśród wzgórz, które stały się w przyszłości powodem dumy i zarazem zazdrości całej okolicy. Jego najstarszym synem jest Adam (Pernell Roberts). Pięć lat młodszy jest Hoss (Dan Blocker), człowiek o gołębim sercu, słabej głowie do alkoholu i mocnej pięści. Największym dżentelmenem pośród braci jest najmłodszy z nich, Joe (Michael Landon).

W tym odcinku

Rodzina Cartwrightów zamierza wspólnie zapobiec działaniom, które zmierzają do pozbawienia mieszkańców doliny Carson ich ziemi. Okazuje się, że za niezgodnymi z prawem czynami stoi hiszpańska rodzina De La Cuesta, tymczasowo mieszkająca w hotelu w Victoria City. Adam próbuje poznać motywację przybyszów. Aby tego dokonać, nawiązuje bliższą znajomość z piękną Izabellą De La Cuesta. Wkrótce odkrywa, że dziewczyna nie jest tą, za którą się podaje.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także