Biała królowa (3/10)

Biała królowa (3/10)

(The White Queen: The Storm)

serial obyczajowy Francja/Wielka Brytania 2013   od 16 lat
Występują:Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale, Faye Marsay
Reżyseria:James Kent
W skrócie:Margaret zgadza się wesprzeć wymierzoną przeciw Edwardowi rebelię. Chce w ten sposób utorować swojemu synowi drogę do tronu. Kiedy bunt upada, Elizabeth i jej matka sięgają po czary.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski serial oparty na serii powieści historycznych Philippy Gregory "The Cousin's War". W XV-wiecznej Anglii trwają bratobójcze walki. Dwa zwaśnione rody, Yorkowie i Lancasterowie, rywalizują o tron. Dzięki manipulacjom lorda Warwicka (James Frain) królem zostaje Edward IV z Yorków (Max Irons). Młody władca zakochuje się we wdowie Elżbiecie Woodville (Rebecca Ferguson) i bierze z nią sekretny ślub. Tymczasem na arenę walki politycznej wkracza lady Margaret Beaufort (Amanda Hale). Kobieta snuje plany, które w przyszłości mają doprowadzić jej syna Henryka Tudora (Oscar Kennedy) na tron.

W tym odcinku

Margaret Beaufort zgadza się wesprzeć wymierzoną przeciw Edwardowi rebelię, na czele której stoi hrabia Warwick. Chce w ten sposób utorować swojemu synowi drogę do tronu. Kiedy rebelia upada, Elizabeth i jej matka sięgają po czary, aby udaremnić Warwickowi i George'owi ucieczkę do Francji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)