Biała królowa (1/10)

Biała królowa (1/10)

(The White Queen: In Love with the King)

serial obyczajowy Francja/Wielka Brytania 2013   od 16 lat
Występują:Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale, Faye Marsay
Reżyseria:James Kent
W skrócie:Po śmierci męża Elizabeth Woodville musi ratować siebie i dwójkę dzieci. Próbuje za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę króla Yorku Edwarda IV.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski serial oparty na serii powieści historycznych Philippy Gregory "The Cousin's War". W XV-wiecznej Anglii trwają bratobójcze walki. Dwa zwaśnione rody, Yorkowie i Lancasterowie, rywalizują o tron. Dzięki manipulacjom lorda Warwicka (James Frain) królem zostaje Edward IV z Yorków (Max Irons). Młody władca zakochuje się we wdowie Elżbiecie Woodville (Rebecca Ferguson) i bierze z nią sekretny ślub. Tymczasem na arenę walki politycznej wkracza lady Margaret Beaufort (Amanda Hale). Kobieta snuje plany, które w przyszłości mają doprowadzić jej syna Henryka Tudora (Oscar Kennedy) na tron.

W tym odcinku

Po śmierci męża - służącego pod sztandarami króla Henryka VI z rodu Lancasterów - Elizabeth Woodville jest bez grosza przy duszy. Musi ratować siebie i dwójkę swoich dzieci. Uważa, że jej jedyną szansą jest zwrócenie na siebie uwagi zwycięskiego króla Yorku Edwarda IV.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)