1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć: ORP "Błyskawica" (4)

magazyn turystyczny Polska 2014   od 7 lat
Reżyseria:Jacek Sołtysiak
W skrócie:ORP 'Błyskawica' w polskiej historii marynarki wojennej zajmuje szczególne miejsce. Najstarszy na świecie niszczyciel ma bogatą przeszłość.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 24 grudnia
za 7 dni
6:35 Fokus TV

Opis

Program prezentuje ciekawe i unikatowe w skali Europy miejsca w Polsce, ale te mniej znane. Są one często położone na uboczu popularnych szlaków turystycznych. Widzowie zobaczą m.in. wieś, w której mieszka więcej bocianów niż ludzi. Odwiedzą puszczę, gdzie rosną niespotykane rośliny, mieszkają rzadkie zwierzęta, a woda jest tak przejrzysta, że z lotu ptaki widać dno rzeki. Prowadzący Tomasz Bednarek w ciekawy i przystępny sposób edukuje oraz kształtuje wiedzę o Polsce. Przewodnik pokazuje dzikie zakątki przyrody, kopalnie, tajemnicze podziemia i niezwykle cenne zabytki. Za sprawą pięknych zdjęć widzowie oderwą się od codzienności i przeniosą w ten wyjątkowy świat.

ORP "Błyskawica" w polskiej historii marynarki wojennej zajmuje szczególne miejsce. Najstarszy zachowany na świecie niszczyciel ma bardzo bogatą przeszłość. Ceremonia wodowania odbyła się o 11:55 1 października 1936 roku, ale formalnie okrętem RP został 25 listopada 1937 roku. Od tego czasu przepłynął 146 000 mil morskich, m.in. uszkodził 3 okręty podwodne i zestrzelił 4 samoloty. Tomasz Bednarek zaprasza na pokład legendarnego niszczyciela.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także