Życie: Owady (6)

Życie: Owady (6)

(Life: Insects)

serial przyrodniczy Wielka Brytania 2009   b.o.
W skrócie:Ziemię zamieszkuje ok. 10. milionów różnych gatunków owadów. To najliczniejsza grupa zwierząt na naszej planecie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dziesięcioodcinkowy serial przedstawia sto trzydzieści niezwykłych opowieści o dzikiej przyrodzie. Pokazuje oszałamiającą różnorodność życia, opowiada o wyrafinowanych taktykach przetrwania, jakie zostały wykształcone przez rośliny i zwierzęta. Odsłania również tajniki ewolucji. Nowoczesne techniki filmowe pozwoliły na uchwycenie zjawiskowo pięknych sekwencji m.in.: ptaków tańczących na powierzchni wody w niezwykłym godowym spektaklu i ryb przechytrzających drapieżniki dzięki płetwom, które pozwalają im na poderwanie się do lotu.

W tym odcinku

Ziemię zamieszkuje około dziesięciu milionów gatunków owadów. W wyniku ewolucji wykształciły one mechanizmy pozwalające im przetrwać w niesprzyjających warunkach i radzić sobie ze wszelkimi trudnościami. Specyficzny sposób widzenia, umiejętność budowania ogromnych społeczności czy efektowne i niespotykane nigdzie indziej systemy obronne cechują rozmaite stworzenia należące do tej najliczniejszej i najbardziej zróżnicowanej grupy zwierząt na planecie.