Ziemskie kataklizmy: Trzęsienie ziemi (1)

Ziemskie kataklizmy: Trzęsienie ziemi (1)

(Disaster Earth: Earthquake in Central United States)

FILM DOKUMENTALNY USA 2011   od 12 lat
W skrócie:Dokumentaliści przywołują prognozy naukowców, według których trzęsienie ziemi niszczące amerykańską metropolię to kwestia czasu. Eksperci sądzą, że zagrożenie jest bliższe, niż dotąd uważano.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwuczęściowy dokument prezentujący spektakularne symulacje przebiegu katastrof, które mogą zniszczyć naszą planetę. Twórcy filmu analizują zagrożenia, które naukowcy uznają za najniebezpieczniejsze dla Ziemi i jej mieszkańców. Dowiemy się, jakie siły mogą spowodować potężne kataklizmy, oraz poznamy przewidywane scenariusze armagedonu. Dokumentaliści szukają też odpowiedzi na pytanie, co możemy zrobić, by nie dopuścić do ziszczenia się najstraszniejszych prognoz.

Dokumentaliści przywołują powszechnie znane prognozy naukowców, według których katastrofalne trzęsienie ziemi niszczące amerykańską metropolię to tylko kwestia czasu. Eksperci sądzą, że zagrożenie jest bliższe, niż dotąd uważano, i dotyczy nie Los Angeles czy San Francisco, ale Seattle. To największe miasto krainy zwanej Wybrzeżem Północno-Zachodnim. Naukowcy obawiają się, że regionowi temu grożą wstrząsy o skali podobnej do tego, które wywołało straszliwe tsunami w Indonezji w 2004 roku. W programie dowiemy się, jak stan Waszyngton stara się zabezpieczyć przed katastrofą. Zobaczymy też, jak wyglądałby taki kataklizm.