Wydział zabójstw: Awaria (33/44)

4.6/10
serial kryminalny Polska 2008   od 16 lat
Występują:Henryk Dąbrowski, Beata Chruścińska, Andrzej Rozmus, Jacek Grondowy
Reżyseria:Krzysztof Lang
W skrócie:Odbywają się szachowe mistrzostwa Polski juniorów. Jeden z graczy zostaje pchnięty nożem i umiera - miał największe szanse na zwycięstwo.Inny młody szachista podejmuje próbę samobójczą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku nowej paradokumentalnej serii kryminalnej bohaterowie, funkcjonariusze wydziału zabójstw, podejmują śledztwo w sprawie innego morderstwa. Na oczach widzów rozgrywają się pełne dramaturgii historie. Każda zbrodnia jest szczegółowo analizowana, a policjanci współpracują z zespołem ekspertów: patologów, prawników i techników policyjnych. W serialu pojawiają się także wątki dotyczące prywatnego życia stróżów prawa oraz ukazujące osobiste spojrzenie bohaterów na to, czym jest służba w policji. Funkcjonariusze Wydziału Zabójstw: małomówny i nieufny Antoni Sarnat - "Tony" (Henryk Dąbrowski), ambitna Ewa Rudzka (Beata Chruścińska), nerwowy i niecierpliwy Edgar Szenke - "Mrówa" (Andrzej Rozmus), stanowczy i zrównoważony Michał Puczyński - "Ojciec" (Jacek Grondowy), zmagający się z alkoholizmem Robert Karpiel - "Karpiu" (Bartosz Dziedzic), doświadczony Stanisław Krupa - "Naczelnik" (Wojciech Skibiński) oraz wysportowana i energiczna Justyna Riter (Justyna Sieniawska), wzorowani są na postaciach autentycznych.

W tym odcinku

Odbywają się coroczne szachowe mistrzostwa Polski do lat 20. W trakcie turnieju jeden z graczy zostaje pchnięty nożem i wkrótce umiera. Okazuje się, że ofiara miała największe szanse na zwycięstwo w zawodach. Policjanci z wydziału zabójstw muszą ustalić, czy sportowa rywalizacja mogła być motywem zbrodni. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że kilka godzin po tej tragedii inny młody szachista podjął próbę samobójczą.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także