Wrogi świat: Góry (6)

(Hostile Planet: Mountains)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:W najwyższych partiach gór dom znalazły irbisy, orły, kozły śnieżne, bernikle białolice czy dżelady. Dzicy mieszkańcy tych terenów przystosowali się do surowego klimatu oraz małej ilości pokarmu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

W tym odcinku

W najwyższych partiach gór dom znalazły irbisy, orły, kozły śnieżne, bernikle białolice czy dżelady. Dzicy mieszkańcy tych jednych z najbardziej niegościnnych zakątków planety przystosowali się do surowego klimatu, małej ilości pokarmu i zmniejszonej zawartości tlenu w powietrzu. Zaprezentowane zostaną zachowania zwierząt, które dotąd nie zdołano udokumentować.