Wojna i pokój (6)

Wojna i pokój (6)

(War and Peace)

serial historyczny Rosja/Francja/Niemcy/Włochy/Polska 2007   od 12 lat
Występują:Alessio Boni, Clémence Poésy, Alexander Beyer, Malcolm McDowell
Reżyseria:Robert Dornhelm, Brendan Donnison
W skrócie:Helena dostrzega Nataszę w operze i obmyśla intrygę. Planuje, że jej brat uwiedzie Nataszę. Hrabianka Rostowa łatwo wpada w sidła Kuragina.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rosja, rok 1805. Napoleon przygotowuje się do ataku na Europę. U Rostowów trwają przygotowania do imienin hrabiny (Hannelore Elsner) i jej uroczej córki, Nataszy (Clémence Poésy). Podczas uroczystości Natasza poznaje księcia Andrzeja Bołkońskiego (Alessio Boni), który przekazuje wieść o wybuchu wojny. Tego samego dnia z Paryża powraca też najlepszy przyjaciel Rostowów, Pierre Bezuchow (Alexander Beyer). Losy trójki bohaterów przeplatają się na tle niespokojnych czasów wojen napoleońskich. Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Helena dostrzega Nataszę wśród gości w operze i obmyśla intrygę. Planuje, że jej brat Anatol uwiedzie Nataszę. Szybko okazuje się, że hrabianka Rostowa łatwo wpada w sidła Kuragina. Książę Bołkoński udaje się z poselstwem do Napoleona, który wypowiada sojusz z Rosją. Mikołaj przegrywa w karty z Dołochowem ogromną sumę pieniędzy. Helena zaprasza Nataszę do siebie. Hrabianka przyjmuje zaproszenie, mając nadzieję, że spotka Pierre'a.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także