Wojna, która zmieniła świat: Bitwa narodów (3-ost.)

Wojna, która zmieniła świat: Bitwa narodów (3-ost.)

(Doomsday - World War I: Battle of Nations)

FILM DOKUMENTALNY Niemcy 2013
Reżyseria:Peter Hartl
W skrócie:W sierpniu i wrześniu 1918 roku armia niemiecka ponosi kolejne klęski, miażdżona przez lepiej wyposażone siły alianckie. To traumatyczne doświadczenie dla niemieckiego nacjonalisty Waltera Modla.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wielka wojna była masakrą na niespotykaną wcześniej skalę. Nazywano ją wojną, która zakończy wszystkie wojny, ale była zaledwie początkiem najbardziej krwawych 30 lat w historii ludzkości. Autorzy trzyczęściowego dokumentu opowiadają o pierwszej wojnie światowej, prezentując indywidualne losy biorących w niej udział postaci, które odegrały kluczową rolę w kolejnym globalnym konflikcie. Poznamy historie Adolfa Hitlera, Bernarda Montgomery'ego, Hermanna Göringa, Charles'a de Gaulle'a, George'a Pattona, Walthera Modla. Ich drogi są zaprezentowane na tle szerszej - politycznej i strategicznej - perspektywy, co pozwala pokazać, że pierwsza wojna była zaledwie wstępem do drugiej.

W sierpniu i wrześniu 1918 roku armia niemiecka ponosi kolejne klęski, miażdżona przez silniejsze i lepiej wyposażone siły alianckie. To traumatyczne doświadczenie dla niemieckiego nacjonalisty Waltera Modla, przyszłego feldmarszałka. Pod koniec września 1918 roku amerykański podpułkownik George S. Patton prowadzi do walki oddział pancerny i zostaje ranny. Jako rekonwalescent obserwuje koniec wielkiej wojny i upokorzenie Niemiec, którzy za dwie dekady rozpętają kolejny światowy konflikt, aby pomścić gorycz porażki.

Twórcy (pokaż wszystkich)