Wojenne dziewczyny (5)

Wojenne dziewczyny (5)

serial historyczny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Mateusz Rzeźniczak, Marta Mazurek, Christian Mock, Vanessa Aleksander
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Irka pomaga zakonnicom, które ukrywają w klasztorze żydowskie dzieci. Podczas ucieczki przed łapanką Marysia wpada do piwnicy, w której ukrywają się dwie żydowskie dziewczynki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Irka pomaga zakonnicom, które ukrywają w klasztorze żydowskie dzieci. Podczas spaceru z podopiecznymi zostaje zaczepiona przez mężczyznę, który żąda pieniędzy, w innym wypadku poinformuje o wszystkim Niemców. Irce udaje się uwięzić napastnika, ale zakonnice wypuszczają go na wolność, w efekcie czego następnego dnia wkraczają do nich Niemcy. Ewka jest świadkiem rozstrzelania byłego narzeczonego, Ażura. Mordercą jest Burhke, który też zabił jej matkę. Przyjaciółki planują zamach na jego życie. Dietrich proponuje Marysi, by została jego gosposią. Podczas ucieczki przed łapanką dziewczyna wpada do piwnicy, w której ukrywają się dwie żydowskie dziewczynki. Przyjaciółki z pomocą Jurka zabijają Burhkego. Niebawem ktoś donosi, że Szczęśni ukrywają Żydów. Jurek ofiaruje Marysi pomoc.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także