Wajrak na tropie: Epoka lodowcowa (9)

Wajrak na tropie: Epoka lodowcowa (9)

serial przyrodniczy Polska 2010   b.o.
Reżyseria:Andrzej Załęski
W skrócie:Wysokie Tatry, choć to ekstremalne, mało przyjazne środowisko, są ojczyzną wielu gatunków niezwykłych zwierząt. Adam Wajrak dwukrotnie wyrusza w Tatry w poszukiwaniu kozic i świstaków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Adam Wajrak to popularny dziennikarz, który w swojej pracy zajmuje się głównie tematyką przyrodniczą. Ma na koncie kilkaset artykułów oraz wiele nagród i wyróżnień, chętnie angażuje się również w działania związane z ochroną środowiska. On i jego ekipa razem z kamerą odwiedzają najróżniejsze zakątki Polski. W każdym z nich dowiadują się czegoś nowego i zaskakującego na temat dzikich zwierząt i ich życia.

W tym odcinku

Wysokie Tatry krajobrazem przypominają Spitsbergen albo kontynent europejski podczas ostatniego zlodowacenia. To ekstremalne, mało przyjazne środowisko, a mimo to stanowi ojczyznę dla wielu gatunków niezwykłych zwierząt. Miłośnik przyrody Adam Wajrak wyrusza w Tatry w poszukiwaniu mieszkańców tego niegościnnego miejsca - kozic i świstaków. Ma na to zaledwie cztery dni, gdyż pogoda w tych rejonach jest nieprzewidywalna. Wyprawa w czerwcu 2009 roku kończy się fiaskiem. Wajrak powraca w Tatry czternaście miesięcy później. Tym razem udaje mu się zobaczyć świstaki i kozice.

Twórcy (pokaż wszystkich)