W otchłaniach historii: Narodziny cywilizacji (1)

W otchłaniach historii: Narodziny cywilizacji (1)

(Deep Time History: The Rise of Civilization)

serial dokumentalny USA 2016
Reżyseria:Gabriel Rotello
W skrócie:Około ośmiu tysięcy lat przed naszą erą w kilku miejscach na ziemi ludzie zaczęli eksperymentować, poszukując nowego sposobu pozyskiwania energii. Wraz z początkiem rolnictwa rodzi się cywilizacja.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy fascynującej serii pokazują, jak w opisywaniu dziejów ludzkości pomocne mogą być nauki ścisłe i przyrodnicze. Przekonamy się, że przełomowe momenty w historii naszej cywilizacji wiązały się z takimi zjawiskami, jak: wybuchające gwiazdy, zderzenia kontynentów czy powstanie cząsteczek. Autorzy programu przedstawiają przykłady na to, że powstanie imperiów i przełomowych wynalazków oraz wielkie wyprawy czy bitwy nie były efektem wyłącznie decyzji i działań człowieka, lecz także procesów zachodzących w naturze.

W tym odcinku

Około ośmiu tysięcy lat przed naszą erą w kilku miejscach na ziemi ludzie zaczęli eksperymentować, poszukując nowego sposobu pozyskiwania energii. Przestają się ograniczać jedynie do zbieractwa i łowiectwa, lecz decydują się sami uprawiać rośliny potrzebne do wyżywienia siebie i potomstwa. Ta z pozoru zwyczajna działalność miała rewolucyjne znaczenie dla dalszych dziejów człowieka. Wraz z początkiem rolnictwa rodzi się cywilizacja.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także