W objęciach węża

7.6/10 7.9/10

(El abrazo de la serpiente)

DRAMAT HISTORYCZNY Argentyna/Kolumbia/Wenezuela 2015   od 16 lat
Występują:Nilbio Torres, Jan Bijvoet, Antonio Bolivar, Brionne Davis
Reżyseria:Ciro Guerra
W skrócie:Szaman Karamate w towarzystwie naukowców udaje się w głąb amazońskiej dżungli po uzdrawiającą roślinę. Trwające 40 lat poszukiwania to podróż do jądra ciemności, które z Amazonii uczyniła kolonizacja.
Hipnotyzująca wyprawa w głąb Amazonii, gdzie plemienny szaman staje świadkiem upadku swego ludu- za sprawą niosących zdobycze cywilizacyjne wędrowców szukających leczniczej rośliny-yakruny.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szaman Karamate w towarzystwie dwóch białych naukowców odbywa podróż do serca amazońskiej dżungli. Celem ich wyprawy jest Yakruna - roślina, która potrafi wyleczyć wszystkie choroby. Poszukiwania trwają 40 lat i zamieniają się w pełną niespodziewanych przygód i tajemnic podróż do jądra ciemności, które z Amazonii uczyniła kolonizacja. Niezwykły obraz w reżyserii Kolumbijczyka Ciro Guerry luźno nawiązuje do "Jądra ciemności" Josepha Conrada i "Czasu Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Film powstał na podstawie dzienników z podróży przez kolumbijską Amazonię, spisanych przez Niemca Theodora Kocha-Grunberga i Amerykanina Richarda Evansa Schultasa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)