Trudne sprawy (283)

Trudne sprawy

sezon 5 odc. 283

serial paradokumentalny Polska 2013   od 12 lat
Reżyseria:Okił Khamidow
W skrócie:Jan Bednarek postanawia wybudować dom. Bierze kredyt i zleca prace firmie budowlanej. Po przelaniu pieniędzy na konto przedsiębiorcy, ten nie rozpoczyna prac, ale wystawia teren na sprzedaż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Poruszające opowieści o kłopotach zwykłych ludzi - zdradach, oszustwach, rodzinnych intrygach, problemach z wymiarem sprawiedliwości, policją czy sąsiadami. Historie przedstawione w serialu nie pozostawią żadnego widza obojętnym.

W tym odcinku

Jan Bednarek postanawia wybudować dla swojej rodziny nowy dom. Jego żona Dorota jest temu przeciwna. Mąż stawia jednak na swoim. Bierze kredyt w wysokości 300 tysięcy złotych i zleca prace firmie budowlanej Wiesława Lisickiego. Tuż po przelaniu pieniędzy na konto przedsiębiorcy, ten zamiast rozpocząć budowę, wystawia teren na sprzedaż. Wszelkie próby kontaktu z nim kończą się fiaskiem. Tymczasem Bednarkowie muszą wyprowadzić się z zajmowanego lokum. Nie mając gdzie się podziać, wprowadzają się do matki Doroty, Renaty. Kobieta na każdym kroku wytyka im jakieś niedoskonałości, co prowadzi do wielu kłótni, a w efekcie kończy się wyrzuceniem Bednarków na bruk. Jan z żoną i dziećmi trafia do noclegowni. Jego córka Emilia nie może tego zaakceptować i rozbija namiot przed ich starym mieszkaniem. On tymczasem wnosi do sądu oskarżenie przeciwko nieuczciwemu budowlańcowi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także