Tajna historia XX wieku (12)

Tajna historia XX wieku (12)

serial dokumentalny Polska 2014-2016   od 12 lat
W skrócie:Program zdradza, jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał on podczas II wojny światowej. Widzowie dowiedzą się, jaką tajemnicę skrywa Kostrzyn nad Odrą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 29 sierpnia
za 7 dni
3:30 Polsat Doku (z napisami)
piątek, 30 sierpnia
za 8 dni
23:30 Polsat Games (z napisami)
niedziela, 1 września
za 10 dni
0:30 Polsat Games (z napisami)
niedziela, 1 września
za 10 dni
21:30 Polsat Games (z napisami)
poniedziałek, 2 września
za 11 dni
1:35 Polsat Doku (z napisami)
poniedziałek, 2 września
za 11 dni
22:30 Polsat Games (z napisami)
wtorek, 3 września
za 12 dni
6:30 Polsat Games (z napisami)

Opis

Bogusław Wołoszański odkrywa tajemnice historii minionego stulecia. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Prowadzący opowie m.in. jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał podczas wojny, czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto, którego nie ma, co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu i opowie prawdziwą historię Westerplatte.

W tym odcinku

Program zdradza, jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał on podczas II wojny światowej. Widzowie dowiedzą się, czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto którego nie ma i poznają tajną historię Westerplatte. Odcinek pokazuje, co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu i opowiada tajną historię ORP Orzeł.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także