Tajemnicza wyspa (2-ost.)

Tajemnicza wyspa (2-ost.)

(Mysterious Island)

FILM PRZYGODOWY USA 2005   od 12 lat
Występują:Kyle MacLachlan, Vinnie Jones, Danielle Calvert, Gabrielle Anwar
Reżyseria:Russell Mulcahy
W skrócie:Po opuszczeniu Nemo, Cyrus i jego towarzysze chronią się w jaskini. Helen spotyka pirata Blake'a, który ostrzega ją przed swoimi kompanami.
Czytając Julesa Verne'a: piątka uciekinierów z obozu jenieckiego, którzy posłużyli się balonem, ląduje na wyspie, której nie ma na mapach - bo jest bazą kapitana Nemo. Gwiazdorska obsada i staranna oprawa, ale wrażenia poniżej oczekiwań.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1863. Sześcioro więźniów obozu jenieckiego ucieka balonem, przywódcą grupy jest Cyrus Smith (Kyle MacLachlan). Zbiegowie rozbijają się w okolicach samotnej wyspy na Oceanie Spokojnym. Smith budzi się w kryjówce legendarnego kapitana Nemo (Patrick Stewart), który prowadzi na wyspie badania naukowe. Kapitan Cyrus to inżynier wojskowy, dlatego Nemo proponuje mu wspólną pracę nad bombą, ponieważ wierzy, że groźba użycia tej broni zmusi światowe mocarstwa do zaprzestania wojen i konfliktów. Tymczasem do wyspy zbliżają się piraci, ponieważ według legendy został na niej ukryty skarb. Film zrealizowano na podstawie powieści Juliusza Verne'a.

Po opuszczeniu siedziby kapitana Nemo (Patrick Stewart) Cyrus (Kyle MacLachlan) i jego towarzysze znajdują schronienie w jednej z jaskiń. Helen (Danielle Calvert) spotyka w lesie zakochanego w niej pirata Blake'a (Tom Mison), który ostrzega ją, że jego współtowarzysze będą chcieli przechwycić znalezioną przez dziewczynę połówkę medalionu, na którym wyryto mapę wskazującą drogę do skarbu. Niebawem Helen zostaje porwana przez ogromnego ptaka. Z opresji ratują ją Blake i tajemniczy dziki człowiek (Chris Larkin). Rozbitkowie przyjmują obu do swojego grona. Razem zaczynają budować tratwę, na której chcą wydostać się z niebezpiecznej wyspy. Pracę przerywa pojawienie się na horyzoncie pirackiego statku Harveya (Vinnie Jones).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także