Sztuka codzienności: Napoje

(The Art of: Brewing)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:W Dudes powstaje piwo dla smakoszy. W Kamerio powstają mieszanki, dzięki którym każda filiżanka kawy i herbaty staje się niepowtarzalnym przeżyciem. Michael Faye zaś odkrywa napój - kombuchę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorzy dokumentu zmieniają definicję sztuki i udowadniają, że piękno nie kryje się wyłącznie w obrazach i rzeźbach, lecz także w przedmiotach, z którymi stykamy się na co dzień. Kolejne odcinki będą poświęcone m.in. animacji, tatuażom i graffiti. Będzie mowa także o wystroju wnętrz, gotowaniu i projektowaniu odzieży. Kolejne tematy zainteresują natomiast miłośników fryzjerstwa, komiksów czy perfekcyjnego makijażu.

W tym odcinku

Dziś nawet kufel piwa może być sztuką. W browarze Dudes powstaje piwo dla smakoszy. Z kolei mistrzowie z Coffee Bean & Tea Leaf dbają, by każda filiżanka kawy czy herbaty była arcydziełem. W kalifornijskim zakładzie Kamerio powstają mieszanki, dzięki którym każda filiżanka kawy i herbaty staje się niepowtarzalnym przeżyciem. Michael Faye zaś odkrył napój, którym raczyli się nasi przodkowie - kombuchę, czyli mieszankę sfermentowanej herbaty, cukru i drożdży.